Zpět na úvodní stránku

Velká i malá politika, návody a rady do praktického života

17.3.2016. Lidé mají v Česku často zakořeněné myšlení v tom smyslu, že co vidí, slyší a čtou v těch velkých médiích, tak to je přece jediné správné a pouze tomu je zapotřebí důvěřovat. Pro někoho je i pohodlnější věřit, protože nemusí složitě přemýšlet o svém názoru. Někdy ale menší internetové servery a alternativní tištěná média přináší čtenářům a posluchačům mnohem kvalitnější informace. Těžké je pouze se v nich vyznat a sledovat především ty, které nám do života přináší vyšší hodnotu poznání. Náročné je zejména oddělit ty zdroje informací, které jsou poplatné určitým lidem a názorům. Třeba za peníze nebo za příslib jiné výhody. V této rubrice se našim čtenářům pokusíme přinášet odkazy na to nejlepší, co především na internetu můžete najít. Možná i vám něco z toho pomůže ve vašem běžném životě. A třeba některé poznání vám i umožní se lépe rozhodnout ve volbách jak celostátních, tak i komunálních. Je určitě zapotřebí volit takové lidi, kteří jsou pro ostatní přínosem v tom, že v politice budou především „kopat za své voliče“. -kj-

Reportéři ČT – kauzy a reportáže s Markem Wollnerem, aktuální publicistický magazín. Tým reportérů České televize přináší politické, ekonomické i společenské kauzy, hledá zajímavé lidské příběhy a natáčí unikátní rozhovory. Investigativní reportáže z domova i ze zahraničí.   Reportéři ČT – kauzy a reportáže s Markem Wollnerem, aktuální publicistický magazín. Tým reportérů České televize přináší politické, ekonomické i společenské kauzy, hledá zajímavé lidské příběhy a natáčí unikátní rozhovory. Investigativní reportáže z domova i ze zahraničí.
     
Trh je zaplaven tunami zboží a mnohé nám jen tahá peníze z peněženek. Stejné je to i s nabídkami služeb. A DOST! je pořad, ve kterém na vás mimo jiné čekají testy a rady, jak nenaletět obchodníkům. Je dobré o špinavých praktikách některých „podnikatelů“ a zejména větších obchodních řetězců vědět a volit politiky ve volbách i podle toho, zda a jak chtějí takové nešvary řešit. Lidi by toto mělo zajímat více, než mnohá populistická gesta. Něco málo je v moci místních politiků, většina ale v moci krajských a zejména těch celostátních.   Trh je zaplaven tunami zboží a mnohé nám jen tahá peníze z peněženek. Stejné je to i s nabídkami služeb. A DOST! je pořad, ve kterém na vás mimo jiné čekají testy a rady, jak nenaletět obchodníkům. Je dobré o špinavých praktikách některých „podnikatelů“ a zejména větších obchodních řetězců vědět a volit politiky ve volbách i podle toho, zda a jak chtějí takové nešvary řešit. Lidi by toto mělo zajímat více, než mnohá populistická gesta. Něco málo je v moci místních politiků, většina ale v moci krajských a zejména těch celostátních.
     
Obyvatelé Česka možná vůbec poprvé uvidí, co vlastně jíme. Pořad chce za vás vidět, jak a proč se co dělá a tak nahlíží přímo do výroby. Možná mnohé ze čtenářů napadne po zhlédnutí některých dílů, zda si raději nekoupit méně jídla, ovšem kvalitnějšího. Věděli jste například, že fenoménem dnešní doby jsou chutě? Výrobce klidně může do čokolády přidat příchuť kuřete či naopak. Kuriózní potom je, když se spotřebitel náhodou dostane k „čistým“ nebo bio potravinám. Stává se, že ani nepozná chuť takové pravé potraviny.   Obyvatelé Česka možná vůbec poprvé uvidí, co vlastně jíme. Pořad chce za vás vidět, jak a proč se co dělá a tak nahlíží přímo do výroby. Možná mnohé ze čtenářů napadne po zhlédnutí některých dílů, zda si raději nekoupit méně jídla, ovšem kvalitnějšího. Věděli jste například, že fenoménem dnešní doby jsou chutě? Výrobce klidně může do čokolády přidat příchuť kuřete či naopak. Kuriózní potom je, když se spotřebitel náhodou dostane k „čistým“ nebo bio potravinám. Stává se, že ani nepozná chuť takové pravé potraviny.
Zpět na úvodní stránku