Zpět na úvodní stránku

Konec hry na schovávanou – otevřený dopis diskutujícímu

26.1.2016. Pane Seniore, Seniore II, Anonyme, Investore, Jamesi Bonde, Václave Nováku,…

Mám pokračovat ve Vašich přezdívkách? Jste mužem mnoha tváří. Jako chameleon.  Mezi vámi je však velký rozdíl. Chameleon mění barvy, aby ochránil sám sebe. Vy měníte na internetu přezdívky proto, abyste škodil lidem. Znám Vaše civilní jméno. Moc dobře víte, že jsme se spolu setkali. Psal jste diskuzní příspěvky pod moje články a projevil jste zájem se se mnou sejít. Souhlasil jsem a potkali jsme se. Strávili jsme společně asi tři hodiny vzájemnou diskuzí.

Konec hry na schovávanou – otevřený dopis diskutujícímu

Foto 1: Konec hry na schovávanou – otevřený dopis diskutujícímu

Zaujal jste mne svou férovostí. Byl jste ochoten debatovat, i když jsme měli na mnou publikovaná témata odlišné názory. Nakonec jsme oba myslím při osobním kontaktu zjistili, že na mnoho událostí a témat máme stejný nebo podobný názor. Jak na ty před rokem 1989, tak i na ty novější. Z naší schůzky jsem odcházel s dobrým pocitem, že jsem potkal zajímavého člověka, který respektuje druhého – byť má odlišné názory. Bavili jsme se spolu bez ideologického zabarvení doby minulé, i té současné. Nikdy nehodnotím lidi podle politické příslušnosti, ani podle žádných předsudků. Pouze podle toho, jak se kdo chová. Líbí se mi, když se dva lidé argumentačně střetnou v názorovém duelu, byť by byl ostrý – a po něm jdou spolu třeba na pivo. To je znak velké moudrosti obou.

Po naší schůzce píšete nadále komentáře pod mé články. Rovněž i pod články jiných autorů. Dokonce též jiných serverů. Vaše komentáře jsem našel také v tištěném médiu. I tam byly plné zloby a nenávisti, v novinách jste se alespoň podepsal svým jménem. Na internetu ovšem nadále publikujete pod přezdívkami. Tam se za své jméno stydíte. Sršíte přitom nenávistnými komentáři nejenom proti mně, ale i proti bývalým představitelům města. U některých článků reagujete dokonce pod více jmény a přezdívkami najednou. Odpovídáte i sám sobě, abyste co možná nejvíce ovlivňoval veřejné mínění. Mnohdy používáte osobní útoky, které s obsahem článků nijak nesouvisejí. Velmi často reagujete lživě a s pomocí polopravd. Určitě ani často nerozumíte tomu, o čem vlastně píšete. A už vůbec se nezabýváte souvislostmi. Jen když vaše řádky uškodí a když smradlavý balónek zapáchne co nejvíce. Že mám pravdu?

Chápu, že se chcete zalíbit novému vedení města, které asi lépe vychází vstříc Vašim podnikatelským aktivitám, než to minulé. Stylem svého psaní jste ovšem spadl do nejsmradlavější žumpy, protože jste se přestal štítit i těch nejšpinavějších praktik. Nejste jediný, s kým se ve svých článcích názorově střetávám. Například s jedním člověkem hodně silně. Svým způsobem si ho ale vážím. Publikuje pod svým jménem, a když se potkáme na plese, navzájem se pozdravíme. Dokonce i někteří kamarádi mnou kritizovaných lidí píší pod svými jmény. Vy jste ale zalezlý kdesi v díře. Možná ve svém nově postaveném domě, a odtud „střílíte“ ze zálohy.

Ano, pane Chameleone, ve Strakonicích přituhuje. Seriál „Ve světle důkazů a faktů“ není zaměřen proti nikomu a přesto existuje skupina lidí, kteří začínají být poněkud nervózní. Přibývá nejrůznějších osobních útoků vůči mé osobě. Přibývají i často zákeřné a sprosté komentáře. Začínají se dokonce objevovat sprosté a urážlivé e-maily zasílané různým lidem, podepsané mým jménem bez mého vědomí. Mají navozovat dojem, že jsem je psal já. Jistě podobných špinavostí bude přibývat. Tím netvrdím, že jste e-maily psal Vy. Pane Chameleone. Konstatování na závěr. Hledání důkazů a faktů v nejrůznějších kauzách, týkajících se Strakonic, bude pokračovat. Ať se Vám to líbí nebo nelíbí. Vy, ani nikdo Vám podobný na tom nic nezmění. Alespoň je vidět, že svou práci dělám dobře. Přestal jsem si Vás ovšem vážit jako člověka. Počítejte s tím, že má obrana bude adekvátní případným dalším útokům. Ať přijdou odkudkoliv. Tento dopis Vám posílám také e-mailem. Pouze s tím rozdílem, že v záhlaví je uvedeno Vaše opravdové jméno a příjmení. S pozdravem

Karel Janský

Poznámka: Článek byl původně zveřejněn na stránkách eStrakonice.cz.

Obsah fotografií: Foto 1 – Konec hry na schovávanou – otevřený dopis diskutujícímu.

Autoři a zdroj fotografií: Foto 1 – České kliparty Zoner software.

 

Diskuze - Konec hry na schovávanou – otevřený dopis diskutujícímu