Zpět na úvodní stránku

Molo ve Strakonicích,
aneb „Čo bolo, to bolo…“

4.3.2017. V loňském roce nové vedení radnice s velkou slávou představilo jeden z mála „splněných“ předvolebních slibů. Místo skutečné plovárny jim však zbyly síly jen na pidimolo, které by se ovšem hodilo spíše na nějakou vesnickou požární nádrž. Podrobnou reportáž jsme přinesli v článku „Plovárna jako drahá a splasklá předvolební bublina Strakonické Veřejnosti“. Podívejme se nyní s odstupem devíti měsíců, jak kauza molo pokračuje dál.

Neuběhl ani rok a slavné molo Strakonické Veřejnosti z Podskalí zmizelo. Anebo že by Strakonice měly zase další primát, minimálně ve Střední Evropě? Na zimu schovávanou plovárnu totiž asi skutečně nikde jinde nemají. Navíc stromy a keře na břehu řeky poskytující v létě stín byly zcela nesmyslně komplet vykáceny.

Foto 1: Neuběhl ani rok a slavné molo Strakonické Veřejnosti z Podskalí zmizelo. Anebo že by Strakonice měly zase další primát, minimálně ve Střední Evropě? Na zimu schovávanou plovárnu totiž asi skutečně nikde jinde nemají. Navíc stromy a keře na břehu řeky poskytující v létě stín byly zcela nesmyslně komplet vykáceny.

Pro připomenutí z našeho předchozího článku o plovárně – takto vypadalo molo koncem května 2016, viz foto 1 v předešlém článku. Zde je i náš původní komentář k této fotografii: „Nová plovárna ve Strakonicích na řece Otavě na Podskalí podle realizace Strakonické Veřejnosti“.

Foto 2: Pro připomenutí z našeho předchozího článku o plovárně – takto vypadalo molo koncem května 2016, viz foto 1 v předešlém článku. Zde je i náš původní komentář k této fotografii: „Nová plovárna ve Strakonicích na řece Otavě na Podskalí podle realizace Strakonické Veřejnosti“.

Převlékárna, která byla součástí plovárny, přes zimu na svém místě zůstala. Co naplat, že magazín iStrakonice.cz varoval před tím, že dlouho venku v levném a nekvalitním provedení Strakonické Veřejnosti nepřežije. Měli jsme pravdu, po 9 měsících od její instalace je skutečně na vyhození. Nevydržela ani do konce volebního období Strakonické Veřejnosti. Dnes slouží jako veřejná toaleta, takže převlékárna pro skutečně otrlé jedince se silnými žaludky.

Foto 3: Převlékárna, která byla součástí plovárny, přes zimu na svém místě zůstala. Co naplat, že magazín iStrakonice.cz varoval před tím, že dlouho venku v levném a nekvalitním provedení Strakonické Veřejnosti nepřežije. Měli jsme pravdu, po 9 měsících od její instalace je skutečně na vyhození. Nevydržela ani do konce volebního období Strakonické Veřejnosti. Dnes slouží jako veřejná toaleta, takže převlékárna pro skutečně otrlé jedince se silnými žaludky.

Pro připomenutí z našeho předchozího článku o plovárně – takto vypadala převlékárna koncem května 2016, viz foto 32 v předešlém článku. Zde je i náš původní komentář k této fotografii: „Součástí mola je v ceně i převlékárna ve sporné kvalitě provedení – jak asi bude odolávat například rozmarům počasí, jako je zima, sníh, vítr a déšť?“.

Foto 4: Pro připomenutí z našeho předchozího článku o plovárně – takto vypadala převlékárna koncem května 2016, viz foto 32 v předešlém článku. Zde je i náš původní komentář k této fotografii: „Součástí mola je v ceně i převlékárna ve sporné kvalitě provedení – jak asi bude odolávat například rozmarům počasí, jako je zima, sníh, vítr a déšť?“.

Jak informovalo zpravodajství denik.cz, do 300 000 Kč „se vejde nejen koupací molo, ale i převlékárna“. Dnes je již zřejmé, že to celé byla špatná investice. Zdaleka ale ne první pod taktovkou Strakonické Veřejnosti. Jak dlouho se občané Strakonic nechají vést diletanty, kteří pracují, jak nejlépe dokážou? Posledně uvedené konstatování totiž odráží asi největší novodobou tragédii, která Strakonice postihla.

Foto 5: Jak informovalo zpravodajství denik.cz, do 300 000 Kč „se vejde nejen koupací molo, ale i převlékárna“. Dnes je již zřejmé, že to celé byla špatná investice. Zdaleka ale ne první pod taktovkou Strakonické Veřejnosti. Jak dlouho se občané Strakonic nechají vést diletanty, kteří pracují, jak nejlépe dokážou? Posledně uvedené konstatování totiž odráží asi největší novodobou tragédii, která Strakonice postihla.

Karel Janský

Obsah fotografií: Foto 1 – Neuběhl ani rok a slavné molo Strakonické Veřejnosti z Podskalí zmizelo. Anebo že by Strakonice měly zase další primát, minimálně ve Střední Evropě? Na zimu schovávanou plovárnu totiž asi skutečně nikde jinde nemají. Navíc stromy a keře na břehu řeky poskytující v létě stín byly zcela nesmyslně komplet vykáceny; foto 2 – Pro připomenutí z našeho předchozího článku o plovárně – takto vypadalo molo koncem května 2016, viz foto 1 v předešlém článku. Zde je i náš původní komentář k této fotografii: „Nová plovárna ve Strakonicích na řece Otavě na Podskalí podle realizace Strakonické Veřejnosti“; foto 3 – Převlékárna, která byla součástí plovárny, přes zimu na svém místě zůstala. Co naplat, že magazín iStrakonice.cz varoval před tím, že dlouho venku v levném a nekvalitním provedení Strakonické Veřejnosti nepřežije. Měli jsme pravdu, po 9 měsících od její instalace je skutečně na vyhození. Nevydržela ani do konce volebního období Strakonické Veřejnosti. Dnes slouží jako veřejná toaleta, takže převlékárna pro skutečně otrlé jedince se silnými žaludky.; foto 4 – Pro připomenutí z našeho předchozího článku o plovárně – takto vypadala převlékárna koncem května 2016, viz foto 32 v předešlém článku. Zde je i náš původní komentář k této fotografii: „Součástí mola je v ceně i převlékárna ve sporné kvalitě provedení – jak asi bude odolávat například rozmarům počasí, jako je zima, sníh, vítr a déšť?“; foto 5 – Jak informovalo zpravodajství denik.cz, do 300 000 Kč „se vejde nejen koupací molo, ale i převlékárna“. Dnes je již zřejmé, že to celé byla špatná investice. Zdaleka ale ne první pod taktovkou Strakonické Veřejnosti. Jak dlouho se občané Strakonic nechají vést diletanty, kteří pracují, jak nejlépe dokážou? Posledně uvedené konstatování totiž odráží asi největší novodobou tragédii, která Strakonice postihla.

Autoři a zdroj fotografií: Foto 1 až 4 – Karel Janský; foto 5 – denik.cz.

Zpět na úvodní stránku