Zpět na úvodní stránku

Pivovarská pouť 2015 proběhla

1.7.2015. Ránou z děla s půlhodinovým zpožděním začala v sobotu 27.6.2015 Pivovarská pouť ve Strakonicích. I když moderátorka zdůvodnila posunutí začátku deštivým počasím, ve skutečnosti již v 13:00 nad místem konání pouti nepršelo. Spíše se v původně stanovený čas začátku nacházelo v místě zahájení jen několik desítek prvních návštěvníků. Málokdo totiž díky nejasnostem v prezentaci pouti věděl, kdy a kde vlastně oficiální začátek proběhne.

Areál strakonického pivovaru

Foto 1: Areál strakonického pivovaru

Pravdou ovšem je, že celou pouť provázely rozmary počasí a chvílemi intenzivní déšť vyhnal návštěvníky pod cokoliv, co poskytovalo alespoň trochu ochrany před deštěm. I tak se ale celým průběhem pouti nesla příjemná nálada, lidé se veselili, potkávali a popíjeli produkty strakonického pivovaru. Kapely na jednotlivých pódiích byly skvělé, stejně jako celá atmosféra pouti. O té se dá těžko psát, ta se musí prožít. Stejně nezapomenutelné zážitky poskytla souběžně probíhající neckyáda. Kdo tedy chce za rok prožít příjemný den, neměl by si další pouť nechat ujít.

Z mnoha stran byly slyšet snad jenom připomínky k ceně piva, která mohla být podle účastníků pouti příznivější. Možná ano, někdy totiž méně znamená více. Tedy za levnější pivo více jeho vytočení. To si ale musí pivovar spočítat sám, co je pro něho výhodnější. Na druhou stranu se ale pouť nepořádá jen pro co největší zisk, pro pivovar se jedná rovněž o marketing, který se bude úročit dlouhodobě. V této souvislosti určitě neobstojí tvrzení pivovaru, že cena piva není výhodnější proto, že se na pouti nevybírá žádné vstupné.

Co možná na pouti chybělo, bylo průběžné moderování po celou dobu trvání akce a myslím, že by zajímavý mohl být i prodej vzorků piv, třeba po pěti korunách. Bylo by určitě zajímavé mít možnost porovnat chutě jednotlivých specialit. Rozhodně se ale na pouti měl více prezentovat pivovar jako takový. Třeba připomenutím úspěchů a povídáním o dalších záměrech. Rovněž nový ředitel a nový sládek se měli představovat častěji, zejména když už bylo na pouti konečně více návštěvníků.

Příště by také nebylo špatné dopředu na plakátech informovat o tom, že podél řeky jsou připraveny atrakce pro děti. Co se týká programu a zábavy, na pouti si určitě každý našel to své. Ať již poslouchal hudbu, navštívil doprovodné atrakce, anebo se jenom tak bavil s přáteli.

Karel Janský

Poznámka: Článek byl původně zveřejněn na stránkách eStrakonice.cz.

Obsah fotografií: Foto 1 – Areál strakonického pivovaru.

Autoři a zdroj fotografií: Foto 1 – Karel Janský.