Zpět na úvodní stránku

Starosta Břetislav Hrdlička a web určený k vydírání – ve světle důkazů a faktů

25.5.2017. Strakonice si od komunálních voleb v roce 2014 prošly často zlem, které by snad ani scénáristé filmů či seriálů nevymysleli. Postaralo se o to zejména hnutí Strakonická Veřejnost, které po svém vítězství zahájilo ve městě až neuvěřitelnou čistku. Spousta lidí přišla o práci a hodně jich bylo zlikvidováno ve svém oboru jak profesně, tak i lidsky. Strakonické Veřejnosti by se to samozřejmě nepovedlo bez přisluhovačů či kolaborantů z řad některých dalších zvolených zastupitelů, kteří drží pomstychtivou Strakonickou Veřejnost u moci. Zatím asi poslední případ snahy o likvidaci člověka ve Strakonicích se odehrál v pátek 19. května 2017.

Podle dalších zjištění existuje podezření, že dehonestační kampaň měla mít mnohem větší rozměr a mohla být zaměřena i na více nepohodlných osob. Údajný Jan Fokl – viz text níže, zaregistroval dne 24. května 2017 ještě doménu www.astrakonice.cz. Podrobnosti zde:  https://www.nic.cz/whois/domain/astrakonice.cz/. Nově je také u všech domén registrovaných u národního správce domény „cz“ , u kterých je jako držitel uveden zmíněný Jan Fokl, na základě našeho upozornění poznámka „Kontakt je ověřován zákaznickou podporou CZ.NIC“.

Doména zaregistrovaná 24.5.2017, která má sloužit k vydírání a zastrašování majitele webu iStrakonice.cz

Foto 1: Doména zaregistrovaná 24.5.2017, která má sloužit k vydírání a zastrašování majitele webu iStrakonice.cz

Snaha o likvidaci člověka se sice stala 140 km od Strakonic, jednalo se přitom ale o Strakonice. Do jednoho města v okrese Praha-východ ten den přijíždí před devátou hodinou ranní strakonický starosta Břetislav Hrdlička a navštěvuje tam v práci majitele webu iStrakonice.cz. Mimo jiné mu dosti nevybíravým a arogantním způsobem vyhrožuje a vydírá ho v tom smyslu, že pokud nepřestane psát články o vedení města ve Strakonicích, tak prý vzniknou webové stránky, které ho budou dehonestovat a zajistí, aby přišel o práci. Starosta Hrdlička dokonce jmenuje i název internetové domény, pod kterou má celá kampaň probíhat.

Břetislav Hrdlička z onoho města po krátké návštěvě odjel a majitel webu iStrakonice.cz okamžitě zařídil dvě základní věci. Jednak opatřil důkazy o návštěvě starosty Hrdličky v onom městě a za druhé na něho nastražil past, do které se starosta Hrdlička naštěstí chytil. Detaily jeho návštěvy a oné pasti zde zatím nebudeme zveřejňovat, věc je v současné době v šetření Služby kriminální policie a vyšetřování. Nebylo by proto dobré vyšetřování ohrozit.

Protože ale magazín iStrakonice.cz je webem zabývajícím se investigativní žurnalistikou, něco přece jenom můžeme prozradit. Zároveň tímto i žádáme naše čtenáře o pomoc. Dne 24. května 2017 totiž došlo k částečnému naplnění výhrůžek starosty Břetislava Hrdličky. Název domény, kterou vyhrožoval a vydíral, byl skutečně zaregistrován. Jak již bylo ale napsáno, majitel webu iStrakonice.cz se naštěstí dobře pojistil a zavčas zajistil důkazy – ještě před registrací oné domény.

Vraťme se ke zmíněné doméně a k tomu, jak mohou čtenáři pomoci ve vyšetřování. Při registraci domény musí její budoucí držitel vždy uvést jméno, příjmení, adresu a nějak musí zaplatit registrační poplatek. V tomto případě se registrace domény uskutečnila přes oficiálního registrátora WEDOS Internet, a.s. se sídlem Masarykova 1230, 373 41 Hluboká nad Vltavou. Okolnosti registrace domény v současné době šetří kriminální policie. My ale již dnes víme, že adresa držitele domény byla uvedena falešná – tato adresa ve Strakonicích vůbec neexistuje. Ovšem pravděpodobně i jméno majitele domény je falešné – registrované příjmení se totiž podle statistiky Ministerstva vnitra ČR v České republice vůbec nevyskytuje.

Žádáme proto naše čtenáře, aby se nám ozvali, pokud jim něco říká osoba se jménem a příjmením „Jan Fokl“ bydlící či podnikající na strakonické adrese „Komenského 82, 38601 Strakonice, CZ“ a mající e-mail „jfokl@seznam.cz“. Zvláště nás zajímá, pokud by se někdo ze čtenářů v minulosti již setkal s tím, že by se osoba tohoto jména, příjmení, bydliště a e-mailu pokusila někoho vydírat nebo někomu vyhrožovat. Uvedené údaje se nebojíme zveřejnit, protože u registrace domény jde o nevratný krok a kriminální policie má možnost v klidu vyšetřovat, kdo doménu a za jakým účelem zaregistroval. Všem čtenářům předem děkujeme za spolupráci. Uvítáme i jakákoliv svědectví, která se týkají starosty Břetislava Hrdličky a inkriminovaného dne, tedy pátku 19. května 2017. Pomůže nám i svědectví někoho, kdo něco o registraci domény ví. Plnou anonymitu samozřejmě zaručujeme. Další podrobnosti najdete v přiložené fotodokumentaci.

Na závěr ještě vzkaz pro naše čtenáře. Magazín iStrakonice.cz se nenechá nikým zastrašit ani vydírat a i nadále bude poskytovat objektivní publicistiku a investigativní žurnalistiku. Dokonce i tehdy, kdy majitel tohoto webu zjistil, že mu někdo u auta vypustil chladicí kapalinu.

Údaje o registraci řešené domény na stránkách správce českých domén cz na webu nic.cz

Foto 2: Údaje o registraci řešené domény na stránkách správce českých domén cz na webu nic.cz

Údaje o pravděpodobně falešné identitě držitele řešené domény na webu nic.cz

Foto 3: Údaje o pravděpodobně falešné identitě držitele řešené domény na webu nic.cz

Důkaz o tom, že adresa „Komenského 82, 38601 Strakonice, CZ“ ve Strakonicích neexistuje – oficiální stránky Ministerstva vnitra ČR

Foto 4: Důkaz o tom, že adresa „Komenského 82, 38601 Strakonice, CZ“ ve Strakonicích neexistuje – oficiální stránky Ministerstva vnitra ČR

Vyznačení ulice Komenského na mapě Strakonic, kde má sídlit pravděpodobně člověk s falešnou identitou, který je držitelem řešené domény

Foto 5: Vyznačení ulice Komenského na mapě Strakonic, kde má sídlit pravděpodobně člověk s falešnou identitou, který je držitelem řešené domény

Web prijmeni.cz vůbec příjmení „Fokl“ v České republice nezná – čerpáno z oficiálního webu Ministerstva vnitra ČR

Foto 6: Web prijmeni.cz vůbec příjmení „Fokl“ v České republice nezná – čerpáno i z oficiálního webu Ministerstva vnitra ČR

Karel Janský

Obsah fotografií: Foto 1 – Doména zaregistrovaná 24.5.2017, která má sloužit k vydírání a zastrašování majitele webu iStrakonice.cz; foto 2 – Údaje o registraci řešené domény na stránkách správce českých domén cz na webu nic.cz; foto 3 – Údaje o pravděpodobně falešné identitě držitele řešené domény na webu nic.cz; foto 4 – Důkaz o tom, že adresa „Komenského 82, 38601 Strakonice, CZ“ ve Strakonicích neexistuje – oficiální stránky Ministerstva vnitra ČR; foto 5 – Vyznačení ulice Komenského na mapě Strakonic, kde má sídlit pravděpodobně člověk s falešnou identitou, který je držitelem řešené domény; foto 6 – Web prijmeni.cz vůbec příjmení „Fokl“ v České republice nezná – čerpáno z oficiálního webu Ministerstva vnitra ČR; video – Četnické humoresky – podobnost s kýmkoliv ve Strakonicích čistě náhodná.

Autoři a zdroj fotografií: Foto 1 – internet; foto 2 – nic.cz; foto 3 – nic.cz; foto 4 – http://aplikace.mvcr.cz/adresy/Region.aspx?regid=84981; foto 5 – mapy.cz; foto 6 – http://www.prijmeni.cz/search.php?name=Fokl&t=0 a http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx; video – ČT1.

Zpět na úvodní stránku