Zpět na úvodní stránku

Ve Strakonicích jak u blbejch, aneb setrvale špatný marketing města

4.5.2016. V rámci oslav 71. výročí osvobození Československa od fašismu navštíví Strakonice konvoj historických vozidel Convoy of Liberty, který zajišťuje Klub 3. Armády Plzeň a Old Car Rangers Praha. Náš článek je varováním pro občany Strakonic před snahou hledat informace o tomto konvoji pomocí informačních zdrojů Města Strakonice nebo jeho Městského kulturního střediska. Na jednom z mnoha příkladů si ukážeme, jak špatný marketing vedení města provozuje. Jde přitom o dlouhodobý a setrvalý stav, který lze od voleb v roce 2014 dokumentovat na desítkách příkladů. Špatný je například také marketing Mezinárodního dudáckého festivalu, který bude i součástí samostatného článku.

Jak server iStrakonice.cz zjistil, zmatky v termínu nastaly sice před časem mimo Strakonice, město mělo ale dostatek času na uvedení data příjezdu konvoje do pořádku. Nestalo se tak a město zcela nepochopitelně začalo uvádět dva různé datumy konání akce. Asi pod heslem – „Jedním se přece trefíme“. Nikoho nenapadlo, že dvě různá data akorát způsobí mezi lidmi zmatky. I takové zdánlivé maličkosti přitom vypovídají o profesionálním přístupu nebo o amatérismu. Na konci článku se čtenáři dozví skutečně ten správný čas a místo konání akce.

Třeba pomocí vyhledávače google.cz najdeme odkaz na akci poměrně snadno – zde se pomocí záznamu města dozvíme, že se koná 4.5.2016

Foto 1: Třeba pomocí vyhledávače google.cz najdeme odkaz na akci poměrně snadno – zde se pomocí záznamu města dozvíme, že se koná 4.5.2016

Po rozkliknutí odkazu města nám zmizí optimismus z tváře – zde se dozvíme, že termín akce je 5.5.2016

Foto 2: Po rozkliknutí odkazu města nám zmizí optimismus z tváře – zde se dozvíme, že termín akce je 5.5.2016

Zkusíme raději ještě jinou informaci ze stránek města – zde se opět dozvíme, že termín akce je 5.5.2016

Foto 3: Zkusíme raději ještě jinou informaci ze stránek města – zde se opět dozvíme, že termín akce je 5.5.2016

Na stránkách města je i kalendář – zde se rovněž dozvíme, že se akce koná 5.5.2016

Foto 4: Na stránkách města je i kalendář – zde se rovněž dozvíme, že se akce koná 5.5.2016

Pro jistotu zkusíme najít informace zadané Městským informačním centrem Strakonice – zde se dozvíme, že se akce koná 4.5.2016. Proč ale Infocentrum zadává jako místo konání „Strakonice a okolí“? Lidé asi nesmí vědět, kde přesně mohou na kolonu počkat.

Foto 5: Pro jistotu zkusíme najít informace zadané Městem Strakonice – zde se dozvíme, že se akce koná 4.5.2016. Proč ale Infocentrum zadává jako místo konání „Strakonice a okolí“? Lidé asi nesmí vědět, kde přesně mohou na kolonu počkat.


Pro jistotu zkusíme najít ještě jiné informace zadané Městským informačním centrem Strakonice – zde se dozvíme, že se akce koná 4.5.2016. Proč ale Infocentrum zadává jako místo konání „Strakonice a okolí“? Lidé asi nesmí vědět, kde přesně mohou na kolonu počkat.

Foto 6: Pro jistotu zkusíme najít ještě jiné informace zadané Městem Strakonice – zde se dozvíme, že se akce koná 4.5.2016. Proč ale Infocentrum zadává jako místo konání „Strakonice a okolí“? Lidé asi nesmí vědět, kde přesně mohou na kolonu počkat.

Ověříme ještě údaj ze Zpravodaje Města Strakonice číslo 5/2016 – zde se dozvíme, že se akce koná 4.5.2016. Místo konání je ovšem pro veřejnost utajené.

Foto 7: Ověříme ještě údaj ze Zpravodaje Města Strakonice číslo 5/2016 – zde se dozvíme, že se akce koná 4.5.2016. Místo konání je ovšem pro veřejnost utajené.

Městské kulturní středisko jako již vícekrát pod vedením ředitele Františka Christelbauera akci ignoruje úplně

Foto 8: Městské kulturní středisko pod vedením ředitele Františka Christelbauera, stejně jako již vícekrát v minulosti, akci ignoruje úplně

Vraťme se ještě pro zajímavost na stránky Města Strakonice – zde najdeme skutečně „reprezentativní“ přehled akcí. Mezi letními měsíci se zájemcům zobrazí i zahájení Adventu v listopadu 2016 – vedení města ještě nedošlo, že měsíce v kalendáři postupují podle pravidla od ledna do prosince.

Foto 9: Vraťme se ještě pro zajímavost na stránky Města Strakonice – zde najdeme skutečně „reprezentativní“ přehled akcí. Mezi letními měsíci se zájemcům zobrazí i zahájení Adventu v listopadu 2016 – vedení města ještě nedošlo, že měsíce v kalendáři postupují podle pravidla od ledna do prosince.

Další z mnoha příkladů špatného marketingu Města Strakonice – Klikneme-li na odkaz Mezinárodního dudáckého festivalu, zobrazí se nám reklama na veletrh Regiontour konaný ve dnech 14. – 17. ledna 2016 v Brně

Foto 10: Další z mnoha příkladů špatného marketingu Města Strakonice – Klikneme-li na odkaz Mezinárodního dudáckého festivalu vpravo nahoře, zobrazí se nám reklama na dávno již proběhlý veletrh Regiontour konaný ve dnech 14. – 17. ledna 2016 v Brně

To je skutečně tak náročné pro ředitele kulturního střediska nechat nasměrovat reklamu z fota číslo 10 na oficiální stránky Mezinárodního dudáckého festivalu? Je vidět, že pro jeho funkci asi vzdělání elektrikáře nepostačuje.

Foto 11: To je skutečně tak náročné pro ředitele kulturního střediska nechat nasměrovat reklamu z fota číslo 10 na oficiální stránky Mezinárodního dudáckého festivalu? Je vidět, že pro jeho funkci asi vzdělání elektrikáře nepostačuje.

I když najdeme za pomocí nejrůznějších zdrojů ještě další informace o příjezdu kolony historických vozidel v rámci květnových oslav do Strakonic, redakce iStrakonice.cz se půjde podívat na historickou kolonu ve Strakonicích ve čtvrtek dne 5. května 2016 v čase od 13:50 do 15:00 hod. na Velké náměstí, někam do prostoru pod radnicí. Redakce iStrakonice.cz si totiž na rozdíl od lidí zodpovědných za marketing města ve Strakonicích umí ověřit, kdy se jaká akce koná.

Je opravdu tak neřešitelné zařadit průjezd historických vozidel Strakonicemi do oficiální části oslav 71. výročí osvobození?

Foto 12: Je opravdu tak neřešitelné zařadit průjezd historických vozidel Strakonicemi do oficiální části oslav 71. výročí osvobození?

Obsah fotografií: Foto 1 až 12 – nejrůznější informace o příjezdu historických vozidel do Strakonic u příležitosti 71. výročí osvobození Československa od fašismu a příklady špatného marketingu města Strakonice.

Autoři a zdroj fotografií: Foto 1 až 4 a 9 až 12 – strakonice.eu, foto 5 – hotel-rozvoj.cz/horazdovice; foto 6 – sumavanet.cz; foto 7 – Zpravodaj města Strakonice 5/2016; foto 8 – meks-st.cz.