Zpět na úvodní stránku

Archiv krátkých zpráv a komentářů 1

5   4   3   2   1


 • 20.10.2017. Jak je to se sekretářkami na radnici, aneb rozpad Strakonické Veřejnosti v přímém přenosu. 

Můj Jungvirt vyhodí Máckovou

Vlevo sekretářka radnice Miroslava Havrdová, vpravo Eva Mácková

Tak nám vyhodili Havrdovou


 • 04.10.2017. K čemu je Strakonicím dlouholetá šikovná sekretářka MěÚ se znalostmi? K ničemu! Alespoň v pojetí Strakonické Veřejnosti a jejich kolaborantů. Slovníkem těchto „politiků“ se tomu ale říká „organizační změna za účelem zvýšení efektivnosti práce“. Normálně česky potom vyhazov na radnici. Není ovšem spíše otázkou, k čemu je starosta Hrdlička a místostarosta Jungvirt?

K čemu je Strakonicím dlouholetá šikovná sekretářka MěÚ se znalostmi? K ničemu! Alespoň v pojetí Strakonické Veřejnosti a jejich kolaborantů. Slovníkem těchto „politiků“ se tomu ale říká „organizační změna za účelem zvýšení efektivnosti práce“. Normálně česky potom vyhazov na radnici. Není ovšem spíše otázkou, k čemu je starosta Hrdlička a místostarosta Jungvirt?


 • 26.09.2017. Vyhrožování ve Strakonicích – zveřejňovat pravdu o některých lidech je rizikové.

   Psát o některých lidech je ve Strakonicích nyní rizikovou činností. Na šéfredaktora magazínu iStrakonice.cz bylo podáno trestní oznámení, došlo i na přímé vyhrožování. Přistoupeno bylo také ke tvrdšímu varování. V květnu 2017 měl šéfredaktor z auta vypuštěnou chladicí kapalinu (foto vlevo) a „někdo“ mu nechal na soukromý, redakční i pracovní e-mail zasílat několik tisíc e-mailů, tzv. spamů. Obtěžování nevyžádanou poštou, které nejde zrušit, trvá stále. Zatím k poslednímu útoku došlo v noci na úterý 26.9.2017. Šéfredaktor našel v úterý u svého auta probodnutou pneumatiku nožem nebo podobným předmětem (foto uprostřed a vpravo). Stalo se to v době, kdy měl jet jako člen volební komise na zasedání okresních volebních komisí pro parlamentní volby 2017. Magazín iStrakonice.cz útočníkům vzkazuje, že podobnými kroky dalšímu zveřejňování článků rozhodně nezabrání.

  Útok nožem na auto šéfredaktora magazínu iStrakonice.cz


 • Strakonická Veřejnost, hnutí s prvky extrémismu17.09.2017. Radní Rudolf Oberfalcer zveřejnil dne 16.9.2017 na webu Strakonické Veřejnosti opět sérii jedovatých útoků proti opozici jejich hnutí. Člověk se stále diví, kam až tento člověk ve své nenávisti dokáže zajít. Kdo ovšem alespoň trochu sleduje historii jeho textových a slovních výplodů tak mu nemůže uniknout, jak klame veřejnost. Buďme konkrétní. Třeba otázka jeho pochybného projektu Přádelna. V uvedeném článku Oberfalcer napsal:

  „Třetí věcí, kterou bych vyzdvihl, je přidělení peněz novému městskému podniku TC Přádelna Strakonice s.r.o. Jde o peníze určené především na zhotovení projektové dokumentace na rekonstrukci budov tohoto podniku. Záměrem je tuto dokumentaci mít hotovu do konce letošního roku, následně podat žádost o dotaci právě na rekonstrukci těchto budov. V příštím roce pak chceme získat stavební povolení a v případě úspěšného získání dotace vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby.“

  Oberfalcer ve svém výplodu ovšem zapomněl, že lidé mají paměť. Tak třeba město Strakonice uzavřelo smlouvu s firmou SMART DIALOG s.r.o. (dodatek č. 1, schváleno radou města Strakonice dne 26.7.2017) s tím, že firma připraví žádost o dotaci v rámci programu „Výzva IV programu podpory Služby infrastruktury“. Příjem žádostí do této výzvy končí 22.12.2017. Na tom by nebylo nic divného, kdyby nebyla se stejnou firmou uzavřena již dříve jiná smlouva s tím, že firma připraví žádost o dotaci v rámci programu „Výzva III programu podpory Služby infrastruktury“ (schváleno radou města Strakonice dne 20.7.2016). Příjem žádostí do této výzvy končil 28. dubna 2017.

  16.9.2017. Strakonická Veřejnost již nemá občanům co říctVe výše zmíněném článku Oberfalcer již píše, že žádost o dotaci budou podávat příští rok, tedy až v roce 2018. Příští rok budou teprve podávat žádost o dotaci a ve stejném roce vytvoří všechny potřebné projekty a získají územní rozhodnutí a stavební povolení? Ten člověk asi spadnul z Marsu. Takže smlouvy se uzavírají, nesmyslné projekty se vytváří, statisíce a miliony korun se rozhazují jenom proto, aby Oberfalcer měl hračku. Na sny a vize tohoto rádoby politika budou ve Strakonicích vzpomínat ještě budoucí generace – a za jeho vize také platit… 

  Foto: 16.9.2017. Strakonická Veřejnost již nemá občanům co říct.


 • 17.09.2017. Strakonický pivovar se pochlubil prodejem piva na oslavách 650. výročí města. Čím se již ovšem nepochlubil je skutečnost, kam směřovaly zisky z jeho prodeje. Jelikož podle Strakonické Veřejnosti asi nikdo z městského pivovaru neumí pivo čepovat a prodávat, musela proto DUDÁKA během výročních oslav čepovat agentura Live Production z Tábora. Ta rovněž určovala ceny, za které se pivo prodávalo zákazníkům. Jednoduše řečeno, pivo se čepovalo přes prostředníka. Nebylo by přitom lepší, když by si strakonický pivovar čepoval a prodával pivo sám? Anebo, nebylo to náhodou proto, aby se zisk z prodeje piva lidově řečeno „ulil“ přes prostředníka pro někoho ze Strakonic? A co to je vůbec za agenturu Live Production z Tábora? Má vůbec nějakou oficiální registraci? A jak to, že pivo ve Strakonicích během oslav zdražilo tak, že stálo 30 a 35 Kč? Je pravdou, že zdražení v celém městě bylo řízeno kvůli větším ziskům přímo z radnice? Foto facebook města Strakonice.

Radní a předseda představenstva pivovaru Rudolf Oberfalcer a jeho kšeftíčky, aneb kam plynou peníze za strakonické pivo


 • 17.09.2017. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 5.3.2016 v 18:57:55 je 60 284. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.
 • Strakonice se potápí07.09.2017. Loď jménem Strakonice jde ke dnu. Utekl ředitel pivovaru Pohanka, zdrhl ředitel teplárny Motl a nyní utíká další člověk z městem ovládané firmy. Dne 3.3.2017 vznikla nesmyslná společnost „TC Přádelna Strakonice s.r.o.“ Jednateli se stali starosta Břetislav Hrdlička, radní Rudolf Oberfalcer a Ing. Filip Brada z firmy SMART DIALOG s.r.o., který měl být garantem odbornosti. Posledně jmenovaný nyní z funkce odstupuje k 30.9.2017. Není to již více než podezřelé, že všichni utekli a firmy, kde se rozhoduje o desítkách a stovkách milionů, dnes řídí Hrdlička, Oberfalcer, Zach, Štrébl a Krankus, kdy dozorčí rady jsou v rukou dalších SVčkářů a jejich kolaborantů, jako je Zoch, Svoboda, Christelbauer, Tuháček a Moučka? 


 • 05.09.2017. Pozor, na 19. zastupitelstvu města dne 6. září 2017 chce starosta Břetislav Hrdlička nechat odsouhlasit jeho podivné směny pozemků v Dražejově za městské pozemky ve Strakonicích. Na fotu č. 2 je jeho modrý pozemek v Dražejově, kde mu město asi postaví novou silnici u jeho pozemku a na fotu č. 1 jsou zelené pozemky města ve Strakonicích, kdy o červenou část má zájem v rámci směny starosta Hrdlička. Je nebezpečí, že pak může vydírat majitele okolní pozemků. Sám tam jiný navazující pozemek podle katastru nemá. Připravujeme větší článek.

  Pozor, na 19. zastupitelstvu města dne 6. září 2017 chce starosta Břetislav Hrdlička nechat odsouhlasit jeho podivné směny pozemků v Dražejově za městské pozemky ve Strakonicích. Vpravo je jeho modrý pozemek v Dražejově, kde mu město postaví novou silnici u jeho pozemku a vlevo jsou zelené pozemky města ve Strakonicích, kdy o červenou část má zájem v rámci směny starosta Hrdlička. Je nebezpečí, že pak může vydírat majitele okolní pozemků, sám tam jiný navazující pozemek podle katastru nemá. Připravujeme větší článek.

  Na fotu č. 3 je zelený pozemek města ve Strakonicích u výpadovky na Písek a Prahu, za ním domek, který je na mapě č. 1 modře a mezi nimi má zájem starosta Hrdlička o to, aby ukrojil část pozemku města – červeně na mapě č. 1. Na fotu č. 4 je prašná cesta na konci Dražejova s keři Hrdličkova pozemku vpravo, kde chce město budovat silnici a foto č. 5 je pozemek starosty Hrdličky v Dražejově vedle prašné cesty za keři. Fota č. 4 a 5 korespondují s mapou č. 2. Pokud se vybuduje v Dražejově silnice, Hrdličkův pozemek to zhodnotí a za směněné kousky v Dražejově bude mít ještě cenné pozemky ve Strakonicích, vklíněné mezi cizí pozemky.

  Na fotu č. 3 je zelený pozemek města ve Strakonicích u výpadovky na Písek a Prahu, za ním domek, který je na mapě č. 1 modře a mezi nimi má zájem starosta Hrdlička o to, aby ukrojil část pozemku města – červeně na mapě č 1. Na fotu č. 4 je prašná cesta na konci Dražejova s keři Hrdličkova pozemku vpravo, kde chce město budovat silnici a foto č. 5 je pozemek starosty Hrdličky v Dražejově vedle prašné cesty za keři. Foto č. 4 a 5 koresponduje s mapou č. 2. Pokud se vybuduje v Dražejově silnice, Hrdličkův pozemek to zhodnotí a za směněné kousky v Dražejově bude mít ještě cenné pozemky ve Strakonicích, vklíněné mezi cizí pozemky.


 • 05.09.2017. Na co se můžete dále těšit? Připravujeme velký článek o Strakonické televizi. Jak byla „zcizena“, podobně jako pivo Klostermann, a jak Břetislav Hrdlička a František Christelbauer nemluvili pravdu. Příklady? Redaktoři s minimálními či nulovými náklady? KDE JSOU. Studenti a veřejnost jako tvůrci programu? KDE JSOU? Granty a dotace na vysílání? NEJSOU ZNÁMY. Celý provoz za půl milionu Kč? LEŽ. Modernější vzhled? KDE JE? Větší nezávislost na penězích města? KDE JE? Nová koncepce? KDE JE? Neopakování starých reportáží? NENÍ PRAVDA. Ekonomická, organizační a programová změna? NIKDE NENÍ VIDĚT. Peníze z reklamy? KDE JSOU? Prý se nebudou využívat externisté. LEŽ. Těšit se můžete i na další důkazy a fakta. 


 • 04.09.2017. Strakonický Dudák, jediný český pivovar ve vlastnictví města, otevře síť značkových prodejen vlastních lahvových piv. První vznikne přestavbou provizorního stánku, který stojí u vstupu do pivovaru. Jeho rekonstrukce začne koncem srpna a bude stát přes čtyři miliony korun. ČTK to dnes řekl sládek Dušan Krankus. Zdroj: agris.cz / Společnost DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. požádala o poskytnutí bankovního úvěru na investice do výrobního zařízení a na stavbu nového prodejního stánku v prostorách pivovaru. Tento úvěr byl 10.4.2017 připsán na účet společnosti. Výše úvěru činí 10 mil. Kč. Zdroj: Výroční zpráva pivovaru 2016. Není zde náhodou něco divného? Proč je rozdíl 6 milionů Kč?


 • 03.09.2017. Stránky jsou již plně funkční. 2.9.2017. Omluvte prosím dočasný technický problém, při kterém se na webu nezobrazují obrázky a videa. Omezení je způsobeno automaticky tím, že stránky za posledních 30 dnů navštívilo velké množství lidí a byl překročen limit přenesených (zobrazených) dat nad rámec zvoleného balíčku služeb. S tak velkým zájmem jsme při zprovoznění stránek jednoduše nepočítali. Na odstranění překážky se pracuje.
 • 02.09.2017. Z magazínu iStrakonice.cz se stal za dobu jeho krátké existence jeden z nejvýznamnějších webů určených pro Strakonice a okolí. V pravém rohu nahoře se nyní můžete zaregistrovat. Budete dostávat aktuální informace na e-mail a po spuštění diskuze na tomto webu můžete na stránky psát své názory, připomínky a komentáře.

 • 02.09.2017. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 5.3.2016 v 18:57:55 je 57 593. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.

 • 02.09.2017. Omluvte prosím dočasný technický problém, při kterém se na webu nezobrazují obrázky a videa. Omezení je způsobeno automaticky tím, že stránky za posledních 30 dnů navštívilo velké množství lidí a byl překročen limit přenesených (zobrazených) dat nad rámec zvoleného balíčku služeb. S tak velkým zájmem jsme při zprovoznění stránek jednoduše nepočítali. Na odstranění překážky se pracuje.
 • 31.08.2017. R. Oberfalcer: Musí nastat fáze navýšení produkce piva“, Týdeník Strakonicko, č. 5, 3.2.6016, str. 2 a 3. R. Oberfalcer: „Nyní by měla nastat fáze navýšení výstavu pivovaru a tím i tržeb v návaznosti na setrvalém zlepšování kvality našich výrobků. Rada opět kolektivně usoudila, že tím, kdo by tomuto měl výrazně napomoci, bude sládek pivovaru pan Krankus, který svou odborností a znalostí trhu bude zárukou úspěšnosti při dosažení těchto nových cílů. Proto od rady dostal důvěru a byl jmenován členem představenstva.“ Dotaz Týdeníku Strakonicko: „Jste přesvědčen, že vám se z pozice předsedy představenstva, samozřejmě s pomocí nového člena, sládka Dušana Krankuse, podaří zvýšit výstav piva?“ R. Oberfalcer: „Udělám pro to, a věřím, že celé představenstvo, dozorčí rada, ředitel a všichni zaměstnanci, maximum, to mi můžete věřit.“

  Strakonický pivovar Dudák zažil o víkendu nejúspěšnější akci roku“, nase-voda.cz, 31.8.2017. „Téměř 25 000 piv (250 sudů, 125 hektolitrů) z portofolia Měšťanského pivovaru DUDÁK Strakonice se vypilo během oslav 650 let od založení města Strakonice“… „Z tohoto pohledu se jednalo o nejúspěšnější akci, která se během tohoto roku ve Strakonicích uskutečnila. Také díky tomu je letošní výstav pivovaru na stejné úrovni jako ve stejném období minulého roku.

  Je dobré, že strakonický pivovar na oslavách prodal hodně piva. Jen ale pro srovnání. Za dobu trvání třídenních slavností bylo vytočeno 125 hl piva. Oproti tomu na jednodenních slavnostech Svijanského piva dne 15.7.2017 se vypilo 55 tisíc půllitrů piva, což je 27 500 litrů, a to je 275 hl. Tedy o 150 hl více s tím, že Svijany měly ten den na akci horší počasí. Možná by strakonickému pivovaru neuškodilo, kdyby se porovnával s těmi lepšími.

  A výsledek? Dnes už víme, že šlo o nepravdy radního a předsedy představenstva pivovaru Rudolfa Oberfalcera a strakonický pivovar přiznal, že za 8 měsíců roku 2017 je na tom s výstavem stejně mizerně, jako v roce 2016. Ono ale říct „stejně jako loni“ zní lépe, než „zase blbě“…


 • 31.08.2017. V levém sloupci rubrik byla zavedena nová položka „Sliby a očekávání“. Zároveň v ní byl publikován i první příspěvek.


 • 26.08.2017. V sekci „Otázky redakce a čtenářů“ bylo položeno pět otázek Františku Christelbauerovi. Odpovědi očekáváme do 26.9.2017. Poté budeme o tématech otázek psát.


 • 26.08.2017. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 5.3.2016 v 18:57:55 je 55 996. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.
 • 26.08.2017. Další úspěch magazínu iStrakonice.cz. Dne 16.8.2017 jsme upozornili, že strakonický pivovar dosud neodevzdal na soud výroční zprávu za rok 2016. Dne 24.8.2017 jsme ukázali na přímou odpovědnost předsedy představenstva pivovaru Rudolfa Oberfalcera. A výsledek? Dne 25.8.2017 byla výroční zpráva na soud doručena. Tak konečně…
 • 24.08.2017. Radní Rudolf Oberfalcer má velmi krátkou paměť. Když se dral k moci, to kritizoval. Ale aby on, nyní jako předseda představenstva pivovaru, zveřejnil výsledek hospodaření pivovaru za rok 2016, tomu se brání zuby nehty. Podívejme se, co on sám psal před třemi lety, když ještě nebyl u moci. Strakonicky.denik.cz, 18.7.2014. „Zajímavé je, že nikde není dosud zveřejněna rozvaha a výsledovka, abychom si mohli ověřit skutečnou pravdu, např. vyplácené odměny výše zmíněným pánům od rodin navzdory ztrátám podniku!“.

Radní Rudolf Oberfalcer má velmi krátkou paměť. Když se dral k moci, to kritizoval. Ale aby on, nyní jako předseda představenstva pivovaru, zveřejnil výsledek hospodaření pivovaru za rok 2016, tomu se brání zuby nehty.


 • 20.08.2017. Historie je něco, co již nemůžeme změnit. Ať se nám to líbí či nelíbíHistorie může dokonce pomoci odhalit i nepravdu. Třeba tu o stavbě severního půloblouku ve Strakonicích.Historie může dokonce pomoci odhalit i nepravdu. Třeba tu o stavbě severního půloblouku ve Strakonicích. První úvahy na jeho zbudování vznikaly již v 30. letech 20. století. Strakonice na něho tedy čekaly více než 80 let.  To jen starosta Břetislav Hrdlička mystifikuje veřejnost sdělením, že na tuto komunikaci se čekalo jen dva roky, které kopírují jejich působení na radnici (Strakonický Deník, 12.3.2017). A když měli Jihočeši 2012 ve svém programu výstavbu okružní křižovatky Katovická s tím, že na ni naváže severní dopravní půloblouk (bez konstatování, že ho vybudují sami), Strakonická Veřejnost je pomluvila s tím, že radnice nemůže mít žádnou zásluhu na této stavbě. Rok s rokem se sešel, píše se letopočet 2017 a Strakonická Veřejnost se chlubí, jak právě díky jim stavba půloblouku začala. Co k tomu dodat? Snad jen to, že když chce člověk lhát, měl by si pamatovat, co řekl dříve. Pro připomenutí. Dne 22.8.2014 Strakonická Veřejnost na svém webu uvedla: „Jihočeši zahájí prdlajs, protože to je v moci Ředitelství silnic a dálnic, nikoliv strakonické radnice. Stejný nesmysl jako kdyby Strakonická Veřejnost zahájila stavbu R4 do Prahy kolem Čimelic. Tak asi tak.“
 • Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. Tomáš Baťa, 1932. Jako kdyby mluvil o Strakonicích a jako by znal Strakonickou Veřejnost.20.08.2017. „Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek.“ Tomáš Baťa, 1932. Jako kdyby Pan Baťa mluvil o Strakonicích a jako by znal Strakonickou Veřejnost.

  


 • 19.08.2017. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 05.03.2016 v 18:57:55 je 54 971. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.
 • Loď se potápí a politici spojení s vedením radnice, i lidé dosazení do vrcholových orgánů firem, si hledají další korýtka a uplatnění.18.08.2017. Loď se potápí a politici spojení s vedením radnice, i lidé dosazení do vrcholových orgánů firem, si hledají další korýtka a uplatnění. Nejdříve odešel k 31.3.2017 ředitel pivovaru Marek Pohanka. Údajně kvůli rodině do Prahy a ke konkurenčnímu pivovaru firmy Pivovary Staropramen s.r.o. do jeho vrcholového managementu. Jeho důvodu odchodu se moc věřit nedá, zvláště když požádal, aby mu byl ve Strakonicích ponechán jím pronajatý obecní byt. To tedy za rodinou moc nespěchá. Naskýtá se otázka, zda to náhodou není z důvodu rozjetých „kšeftů bokem“ z doby jeho ředitelování v městské firmě DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice, a.s.

  Dne 24.7.2017 odstoupil z pozice ředitele firmy Teplárna Strakonice, a.s. Radek Motl. Při svém odchodu uvedl, že chce spolupracovat s teplárnou v oboru IT. A díky tomu, že zástupci Strakonické Veřejnosti nedali podepsat ředitelům Pohankovi a Motlovi konkurenční doložku, Radek Motl se pochlubil, že může podnikat i v teplárenském oboru. Podivné je, že ve své firmě RIXAN s.r.o. zrušil 7.8.2014 IT služby provozované od 31.8.2004 a nahradil je k 7.8.2014 silniční motorovou dopravou. Takže jeho firma bude nyní jezdit pro teplárnu? Podezřelé je i to, že Radek Motl byl jednatelem firmy v době svého ředitelování v teplárně, a i když vzorně od roku 2005 do roku 2014 předkládal Krajskému soudu v Českých Budějovicích účetní uzávěrky, za roky 2015 a 2016 je nepředložil. Není to náhodou proto, že jeho firmě mohly stoupnout zisky díky spolupráci s teplárnou?

  Konečně Josef Eigner, opoziční zastupitel, či spíše kolaborant se Strakonickou Veřejností a jimi dosazený ředitel bez vysoké školy. J. Eigner by se po odchodu dvou klíčových ředitelů teplárny měl spíše věnovat naplno teplárně, zvláště když je odborným ředitelem pro obchod. Místo toho studuje a s Miloslavem Tuháčkem založil 18.5.2017 firmu TAURIES s.r.o. Připomeňme, že M. Tuháček je advokátem starosty Břetislava Hrdličky, města Strakonice, městem vlastněných firem a je členem dozorčích rad v městem ovládaných klíčových firmách teplárna a pivovar. Pánové toho mají málo, tak budou ještě podnikat. Že by nakonec s městem a jeho firmami?

  Abychom byli spravedliví, tak ještě starosta Břetislav Hrdlička by mohl vysvětlit, za jakých okolností se přestěhoval do rodinného domu, zda tento dům zakoupil a pokud ano, za jaké peníze to bylo. Nebyla to náhodou provize za Přádelnu?


 • Strakonickému pivovaru DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. se asi pod vedením Strakonické Veřejnosti daří tak skvěle, že jeho vedení se bojí zveřejnit povinnou výroční zprávu za rok 2016 – možná proto, aby konkurence nepukla závistí…16.08.2017. Strakonickému pivovaru DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. se asi pod vedením Strakonické Veřejnosti daří tak skvěle, že jeho vedení se bojí zveřejnit povinnou výroční zprávu za rok 2016 – možná proto, aby konkurence nepukla závistí…


   

 

  

 • 13.08.2017. Rada města Strakonice odmítá zveřejnit zápis z jednání rady číslo 78, ze dne 14.6.2017. O důvodech můžeme zatím jenom spekulovat na základě neoficiálních zdrojů. Rada opět ukázala, jak se likvidují lidé po Strakonicku, kdy zase vyloženě zbaběle a nechutně napadla tajemníka Vladimíra Stronera. Nebo třeba důvodem jsou podivné nájemní a pachtovní smlouvy se Strakonickým pivovarem, kterému mohou zadělat na hodně velké problémy? Anebo snad rada tají, že radní Milan Jungvirt a František Christelbauer jeli či měli jet za peníze města do Německa? Může jít i o tajemnou dotaci. Každopádně rada města se opět snaží dokázat, že občané Strakonic nejsou tak ideově a politicky vyspělí, aby jim mohly být předloženy všechny zápisy rady města. Důkaz: webové stránky města. Aktualizováno dne 14.8.2017. Magazínu iStrakonice.cz se již poněkolikáté podařilo donutit nové vedení města, aby si plnilo své povinnosti. Zatím posledním důkazem toho je výše zmíněný zápis z jednání rady. Jeden den zveřejníme kritiku a druhý den je špatné konání napraveno. Předmětnému zápisu se budeme podrobně věnovat v samostatných článcích podle publikovaných témat.

Rada města Strakonice odmítá zveřejnit zápis z jednání rady číslo 78, ze dne 14.6.2017

 

 

 

 

 


 • Strakonice se za vládnutí Strakonické Veřejnosti prudce propadají ve výdajích určených pro rozvoj města.12.08.2017. Strakonice se za vládnutí Strakonické Veřejnosti prudce propadají ve výdajích určených pro rozvoj města. Podíl kapitálových výdajů na celkových výdajích v % vypovídá o tom, jakou část výdajů věnuje město na rozšíření a modernizaci infrastruktury, tedy kolik investuje do své budoucnosti, a jakou část ho stojí provoz, tedy např. platy zaměstnanců, nákup služeb, či dopravní obslužnost. Porovnání je provedeno s průměrem ostatních 44 obcí ČR v kategorii obyvatel 20–49 999. Příliš nízký podíl ohrožuje budoucí rozvoj obce, což může podnítit obyvatele k vystěhování. Příliš vysoký podíl může vést v mnoha případech k růstu budoucích provozních nákladů, na které obec nemusí v rozpočtu nalézt dostatečný objem peněz. Roky 2012–2014 (+ 2015, kdy nové vedení prakticky jen dokončovalo investiční akce předešlého vedení) znamenají ve Strakonicích vysoký podíl výdajů určených pro rozvoj obce, jejich struktura ale byla směřována na rozvoj potřebné a důležité infrastruktury města, tedy správným směrem. Rok 2016 ukázal v plné nahotě skutečnost, že nové vedení města zásadním způsobem ohrozilo rozvoj města. Není proto divu, že článek opozičního zastupitele Pavla Vondryse nesměl vyjít ve Zpravodaji města – viz zpráva z 9.8.2017. Lidé by se totiž dozvěděli, jak nové vedení města táhne Strakonice ke dnu. Výmluvou není ani údajná zadluženost města, ani současná oprava některých chodníků a vozovek, spíše jen mediálně proklamovaná. Další podrobnosti budou uvedeny v samostatném připravovaném článku. Zdroj dat: CRIF – Czech credit bureau, a.s.
 • 09.08.2017. V románu George Orwella to byla prasata, která nastolila novodobou totalitu, ve Strakonicích je to Strakonická Veřejnost se svými kolaboranty. Svědčí o tom i krok rady města, která zakázala opozičnímu zastupiteli zveřejnit článek ve Zpravodaji města, a to rozhodnutím rady města! Ten je přitom financován z peněz daňových poplatníků. Několik tzv. „vyvolených“ nyní musí Strakonickým občanům určovat, co smí a co nesmí číst. „Ctihodná“ rada města tak vlastně řekla, že strakoničtí občané jsou hloupé stádo nemyslících lidí, kterým oni, jako „vyvolení“, musí předkládat pouze to, CO JE PODLE NICH PRAVDA. Lidé si již nemohou sami vybrat, čemu budou věřit na základě faktů, ve Strakonicích je již zakázáno činit si vlastní názor. Důkaz? Dne 26.7.2017 rada města na svém 80. jednání rozhodla, že občané ve Strakonicích nejsou ideově natolik zralí, aby politicky správně pochopili článek opozičního zastupitele Pavla Vondryse. Připomeňme si proto jeden náš starší článek, který byl zveřejněn pod názvem „George Orwell a podobenství jeho knihy Farma zvířat se Strakonicemi“. 

  Zastupiteli Pavlu Vondrysovi bylo zakázáno zveřejnit článek ve Zpravodaji města


 • 06.08.2017. Strakonice se v likvidaci lidí nepohodlných novému vedení radnice, zvoleného v roce 2014, posunuly opět o krok dále nebo výše. Tajemníkovi MěÚ Vladimíru Stronerovi byl podle zdroje blízkého starostovi a místostarostovi města nejdříve zrušen přístup do počítače a následně znemožněn vstup do kanceláře tím, že došlo k výměně zámkové vložky u jeho dveří. Vše se událo bez tajemníkova vědomí a jeho informování. Jde o další bezprecedentní krok proti slušnosti a proti demokratickému způsobu řízení veřejných institucí vůbec. Nástup totality, podobné těm po roce 1938 a 1948 v našem státě, tak pokračuje dále.

Tajemník MěÚ Strakonice Vladimír Stroner

Tajemník MěÚ Strakonice Vladimír Stroner


 • 02.08.2017. V další firmě vlastněné městem došlo ve vedení k výměně odborníka za neodborníka v předmětu podnikání firmy. Právník města a městských firem, kandidát tajné spolupráce Státní bezpečnosti (viz „Likvidace tajemníka Městského úřadu po Strakonicku – 6. část, aneb právník města Strakonice, teplárny, pivovaru a starosty Hrdličky je také veden ve svazcích StB“), Mgr. Miloslav Tuháček se stal členem další dozorčí rady. Po Teplárně Strakonice, a.s. (člen dozorčí rady od 2.6.2016) se stal členem dozorčí rady městské firmy DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. (člen dozorčí rady od 17.5.2017). Nahradil tak ve funkci pivovarnického odborníka Jiřího Januse (členem dozorčí rady od 1.1.2008 do 15.3.2017).
 • 25.07.2017. Strakonická Teplárna se pod špatným řízením Strakonické Veřejnosti a jejich kolaborantů hroutí a řítí do propasti!

  Co se děje ve Strakonické Teplárně?

 • 18.07.2017. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 05.03.2016 v 18:57:55 je 50 701. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.

 • 14.07.2017. To nejpodstatnější z rozhodnutí Ministerstva vnitra ČR, odboru veřejné správy, dozoru a kontroly ze dne 11. července 2017, č.j.: MV-60974-7/ODK-2017. Rovněž odvolacím orgánem bylo potvrzeno, že tajemník MěÚ Strakonice Vladimír Stroner si plnil své úkoly a často publikované a prohlašované výroky Strakonické Veřejnosti i jejich přisluhovačů a kolaborantů jsou nepravdivé. Starosta Hrdlička tak neopodstatněně požadoval odvolání tajemníka za jeho údajnou špatnou práci a stejně tak neopodstatněně se odvolával proti rozhodnutí kraje. Jenom cena za právní služby, kterou Hrdličkovo vedení města vydalo na boj proti jim nepohodlným lidem, ukrojila strakonickým občanům z rozpočtu města řádově několik statisíců Kč. Rozhodnutí Ministerstva vnitra ČR má 36 stran. Rozhodnutí Jihočeského kraje má 23 stran.

To nejpodstatnější z rozhodnutí Ministerstva vnitra ČR, odboru veřejné správy, dozoru a kontroly ze dne 11. července 2017, č.j.: MV-60974-7/ODK-2017.


 • 12.07.2017. Horká novinka z Ministerstva vnitra České republiky. Tento nejvyšší státní orgán potvrdil stanovisko ředitele Krajského úřadu Jihočeského kraje JUDr. Milana Kučery, Ph.D. ve věci tajemníka MěÚ Strakonice Vladimíra Stronera.  Stvrdil tak jeho prvoinstanční rozhodnutí, že tajemník postupoval při výkonu své funkce správně a výtky starosty Břetislava Hrdličky byly neopodstatněné. Nezbývá než dodat, že naopak právě uvedený „starosta“ je ostudou slušného chování a křivitel demokracie ve Strakonicích.  Jeho článek o tajemníkovi uveřejněný v Týdeníku Strakonicko č. 27 z 12.7. 2017 je tak ve světle důkazů a faktů pouhou snůškou lží a výplodů pomstychtivých a zákeřných zastupitelů za Strakonickou Veřejnost. Podepsáni pod ním jsou rovněž „zastupitelé“ Milan Jungvirt, Rudolf Oberfalcer, František Christelbauer, Jozef Zoch, Pavel Zach a Jaroslav Horejš. Stejnou váhu pak mají i další podobné slovní a písemné výplody zastupitelů za Strakonickou Veřejnost. Po nacismu a nejtvrdšímu jádru komunismu je Strakonická Veřejnost asi tím nejhorším, co v novodobé historii mohlo město Strakonice potkat.
 • 05.07.2017. V diskuzích na různých webech se dlouhodobě někdo snaží navodit dojem, že tam diskutuje šéfredaktor magazínu iStrakonice.cz Karel Janský. Jsou zveřejňovány jak lživé příspěvky, tak texty vytržené z kontextu či různě upravené. Upozorňujeme, že ověřené články uvedeného autora najdou čtenáři na internetu pouze na webu iStrakonice.cz. Od takovýchto a podobných provokací se distancujeme. –redakce-
 • 02.06.2017. Jeden příklad za všechny. Strakonice slaví 650. výročí získání městských práv. Pokud ale zájemce navštíví třeba tuto stránku a podle ní přijede do Strakonic, čeká ho tam jen velké zklamání a zavřené dveře bez jakékoliv informace: „Krásné Česko - Strakonice“. Více podrobností v aktualizovaném článku.

  Zavřené Infocentrum ve Strakonicích


 • 20.05.2017. Po získání dalších nových podkladů a důkazů pokračuje série nových článků. Všechny dosud vydané příspěvky najdete v archivu všech článků.
 • 11.03.2017. Dnes oslavil 60. narozeniny úspěšný strakonický rodák, experimentální archeolog, technik a politik Pavel Pavel. Jeho reprezentování města se dá přirovnat k výkonům strakonických olympioniků. Svým dílem se zařadil mezi nejvýznačnější strakonické občany. Pavle, redakce magazínu iStrakonice.cz Ti přeje hodně zdraví, dalších úspěchů vědeckých, ale i těch v osobním životě. K přání patří i co možná nejméně srážek s lidskou hloupostí, malostí, závistí a podprůměrnou inteligencí. Existuje jedno hezké latinské přísloví – „Asinos non curo“.

  Pavel byl jediný, kdo pohnul sochami na Velikonočním ostrově

  Pavel Pavel: Dáme ještě jedno…

Pavel Pavel slaví 11.3. narozeniny - 60 let


 • 05.03.2017. Dnešní den slaví magazín iStrakonice.cz narozeniny. Je tomu právě rok, co náš web vznikl. K prvnímu publikování stránek došlo 5.3.2016 v 18:57:55 hod. Počet unikátních návštěv od založení webu dosáhl počtu 35 206. To je více, než mají Strakonice obyvatel (22 902 v roce 2016). Naše články mají tedy již mnohem větší dopad, než jen celoměstský. Doména iStrakonice.cz pak byla registrována 7.3.2016. O vzniku našeho magazínu připravujeme obsáhlejší reportáž, která bude obsahovat i okolnosti jeho vzniku.
 • 22.01.2017. Počet unikátních návštěv od založení webu iStrakonice.cz dne 5.3.2016 je již 30 080. Děkujeme.
 • 21.01.2017. Okénko starosty na webu města téměř nikdo nevyužívá.

Břetislav Hrdlička - facebook "Strakoňáci"


 • 27.12.2016. PF 2016 přeje magazín iStrakonice.cz.

Vánoční přání magazínu iStrakonice.cz čtenářům


 • 26.12.2016. Počet unikátních návštěv od založení webu iStrakonice.cz dne 5.3.2016 je již 27 229. Děkujeme.

 

 • 07.12.2016. Počet unikátních návštěv od založení webu iStrakonice.cz dne 5.3.2016 je již 24 954. Přesáhli jsme i hranice Strakonic. Děkujeme.

Nemám patent na rozum, můžu se mýlit, ale čekám argumenty, ne ignorování.


 • 12.11.2016. Magazín iStrakonice.cz zaznamenal závažné informace týkající se chodu Městského úřadu ve Strakonicích. Podle ověřených zpráv vládnoucí Strakonická Veřejnost paralyzuje chod úřadu tím, že dosti agresivním a doslova sprostým způsobem zlikvidovala důležité pracovníky radnice. Je nebezpečí, že se může připravovat likvidace i dalších zaměstnanců. K dané problematice chystáme samostatnou reportáž a vyzýváme proto tímto propuštěné úředníky i ty, kterým vyhození hrozí, aby nám poskytli své příběhy. Vaši případnou žádost na zachování anonymity budeme respektovat. Zajímají nás rovněž praktiky současného vedení vůči zaměstnancům a informace o nových pořádcích na radnici. E-mail: info@istrakonice.cz
 • 05.11.2016. Počet unikátních návštěv od založení stránek iStrakonice.cz dne 5.3.2016 je již 21 192. Děkujeme.
 • 05.11.2016. Magazín iStrakonice.cz dokončuje nové příspěvky, které vznikaly v posledních měsících. Investigativní články totiž vyžadují delší čas na jejich vytvoření. Zejména proto, že je třeba ověřit veškeré získané informace. Pokud možno z více zdrojů. Čtenáři se tak mohou těšit na nové články, které jinde nemohou vyjít. Pro někoho nebudou příjemné...
 • 05.07.2016. Magazín iStrakonice.cz dnes slaví 4 měsíce svého provozu. Počet unikátních návštěv od založení stránek iStrakonice.cz dne 5.3.2016 je již 12 643. Za takový nárůst čtenářů děkujeme i lidem, kteří se pokusili web účelovou stížností zdiskreditovat. Místo toho ale přilákali nové čtenáře. Nejenom ze Strakonic a okolí.
 • 03.07.2016. Magazín iStrakonice.cz existuje na mediální scéně již téměř čtyři měsíce. Jeho vznik původně souvisel s nutností zajistit prostor k publikování. Čtyři měsíce ale stačily ke zjištění, že má své důležité místo v poskytování informací o životě ve Strakonicích dnes i v minulosti. Pro další etapu jeho života bychom rádi rozšířili názorové spektrum článků o další přispěvatele. V případě zájmu nabízíme možnost publikování textů, fotografií a videí i jiným autorům, kteří chtějí zveřejňovat své názory a umí je podložit argumenty. Zájemci mohou psát na e-mail info@istrakonice.cz.
 • 01.07.2016. Redakce magazínu iStrakonice.cz přeje všem čtenářům hezké prázdniny a dovolené.
 • 24.06.2016. Počet unikátních návštěv od založení stránek iStrakonice.cz dne 5.3.2016 je již 11 613. Za tak skokový nárůst čtenářů děkujeme lidem, kteří se pokusili web účelovou stížností zdiskreditovat. Místo toho ale přilákali další nové čtenáře. Nejenom ze Strakonic a okolí.
 • 24.06.2016. Nové vedení města pod taktovkou starosty Břetislava Hrdličky v rámci zametání stop odstranilo z webu města odkazy na zápisy a zvukové záznamy z jednání rad a zastupitelstev města z let 2002 – 2006, 2006 – 2010, 2010 – 2014 (viz foto původního webu). Občané Strakonic prostě musí zapomenout na to, co bylo před Strakonickou Veřejností. Volbami v roce 2014 nastal rok „nula“ a co bylo předtím, to se musí lidem vymazat z paměti. Z webu města byly zlikvidovány ale i další důležité informace a dokumenty, týkající se předchozího vedení.

  Původní web města Strakonice

Aktualizace ve stejný den večer: No vida, jak to jde najednou rychle. Magazín iStrakonice.cz upozorní ráno na nepravost a večer jsou archivní rady a zastupitelstva znovu na webu: http://www.strakonice.eu/content/archiv-jednani-rady-zastupitelstva smile


 • 04.06.2016. Někdy od konce května 2016 má strakonický pivovar novou letní reklamu přímo před pivovarem. Je hodně zmatená… Přinášíme proto trochu osvěty pro marketingově nevzdělané zástupce pivovaru, jako je ředitel Marek Pohanka, předseda představenstva Rudolf Oberfalcer a místopředseda dozorčí rady František Christelbauer. Pánové, Valentýna bylo 14. února. Přát za pivovar krásného Valentýna na světelné reklamě hned 3x za sebou v červnu, to je hloupost nebo nedostatek vzdělání! Na druhou stranu – od třech zmíněných pánů, po dřívějších zkušenostech s nimi, se inteligentní marketing prostě očekávat nedá…

  Pivovar přeje krásného Valentýna v červnu 2016


 • 01.06.2016. Počet unikátních návštěv od založení stránek iStrakonice.cz je 6 666. V číslech je celkem 6 šestek.
 • 25.05.2016. Pro zájemce o dění ve firmě Teplárna Strakonice, a.s. Na této adrese byly zveřejněny podklady pro valnou hromadu společnosti, která se uskuteční 2.6.2016: http://www.tst.cz/pro-akcionare/.
 • 25.05.2016. Všechny články původně zveřejněné na webu eStrakonice.cz byly zde obnoveny a mají funkční odkazy.
 • 24.05.2016. Počet unikátních návštěv od založení stránek iStrakonice.cz dne 05.03.2016 v 18:57:55 je 6 042. Děkujeme, pro regionální specializovaný magazín se jedná za 81 dnů provozu bez reklamy o velký úspěch.
 • 22.05.2016. Dochází k obnově příspěvků původně zveřejněných na stránkách webu eStrakonice.cz. Prozatím byly obnoveny následující příspěvky, a to zde na stránkách magazínu iStrakonice.cz: Zde byl postupně zveřejňován seznam obnovených článků až do doby obnovení všech.
 • 15.05.2016. Počet unikátních návštěv od založení stránek iStrakonice.cz dne 05.03.2016 v 18:57:55 je 5 026. Děkujeme, pro regionální specializovaný magazín se jedná za 72 dnů provozu bez reklamy o velký úspěch.
 • 12.05.2016. Diskuzní fórum bylo vypnuto. Redakce iStrakonice.cz měla snahu dát lidem ve Strakonicích slušný a korektní prostor pro diskuzi nad tématy, které je zajímají. Stalo se ovšem to, co se dalo předpokládat. Diskuzi si našlo několik málo jedinců, kteří zde pod různými jmény pouze šířili nenávist a osobními útoky, často velmi sprostými, se snažili napadat ostatní. Jde většinou o stále stejné lidi, působící i v jiných diskuzích, které názorově ovládají. Magazín iStrakonice.cz nebude prostorem pro takové anonymní ubožáky, kteří ač sami rozumu moc nepobrali, snaží se výhradně jenom škodit. Nemají přitom v sobě žádné morální hranice a zjevně jim nejde o argumenty a fakta. Pokud chce někdo prezentovat své názory na iStrakonice.cz, ať nabídne svůj článek pod svým ověřeným jménem. Rádi ho zveřejníme, pokud nepůjde jen o neověřené informace a osobní útoky. iStrakonice.cz
 • 09.05.2015. V diskuzi byla přidána odpověď čtenáři, který chtěl znát jména dalších autorů magazínu iStrakonice.cz.
 • 25.04.2016. Doporučujeme udělat si chvíli čas a prohlédnout si měnící se úvodní fotografie. Reprezentují to nejlepší, co ve Strakonicích můžeme najít. Klikáním na kolečka pod aktuální fotografií je možné mezi nimi přeskakovat ručně.
 • 24.04.2016. Počet unikátních návštěv od založení stránek iStrakonice.cz dne 05.03.2016 v 18:57:55 je 3 090. Děkujeme, pro regionální magazín se jedná za 50 dnů provozu bez reklamy o velký úspěch.
 • 21.04.2016. Připravujeme reportáže z přelomového 11. zastupitelstva města Strakonice konaného dne 20.4.2016.
 • 12.04.2016. Stanovisko redakce iStrakonice.cz týkající se likvidace našich článků na serveru eStrakonice.cz, na které se magazín iStrakonice.cz dosud odkazuje: Články byly odstraněny bez předchozího upozornění a vysvětlení. Nynější nefunkční odkazy z iStrakonice.cz na eStrakonice.cz budou postupně nahrazeny obnovenými články přímo na iStrakonice.cz.
 • 12.04.2016. Počet unikátních návštěv od založení stránek iStrakonice.cz dne 05.03.2016 v 18:57:55 je 2 392. Děkujeme, pro regionální magazín se jedná za 38 dnů provozu bez reklamy o velký úspěch.
 • 21.03.2016. Počet unikátních návštěv od založení stránek iStrakonice.cz je 1 053. Děkujeme, pro regionální magazín se jedná za 16 dnů provozu bez reklamy o velký úspěch.
 • 21.03.2016. Dnes se má podle světelné reklamy u pivovaru, facebooku pivovaru a webu města začít prodávat velikonoční míchaný nápoj na bázi piva. Stránky i facebook strakonického pivovaru a web města o místech čepování tohoto moku dosud mlčí.
 • 20.03.2016. Část zdejších odkazů je směřována na články původně zveřejněné na eStrakonice.cz. Dosud nebyl důvod je přesouvat. U části článků se ale na serveru eStrakonice.cz ztratily přiložené fotografie. Chyba tedy není v magazínu iStrakonice.cz. Pokud nedojde brzy k nápravě, články se přesunou na iStrakonice.cz.
 • 20.03.2016. Ve Strakonicích mají zájemci unikátní příležitost pouze v jednom zařízení ochutnat pravé Zelené pivo. A strakonické pivo to bohužel není... Podrobnosti najdete v novém dnešním článku.
 • 20.03.2016. V sekci "Otázky redakce a čtenářů" doplněna odpověď starosty Břetislava Hrdličky.
 • 18.03.2016. V sekci "Otázky redakce a čtenářů" jsou doplněny dva nové dotazy. Jeden položený řediteli MěKS a druhý starostovi.
 • 16.03.2016. Rubrika s dotazy na představitele města, městských organizací a firem s majetkovou účastí města. byla spuštěna. Otázky i na tělo mohou pokládat naším prostřednictvím rovněž čtenáři. Psát je můžete na adresu info@istrakonice.cz.
 • 14.03.2016. Pod rubriku "Aktuální články" je přidána reportáž z příjezdu Legiovlaku. Do Strakonic přijel 14.3.2016 v 19:39 hod. a zdrží se do 20.3.2016.
 • 14.03.2016. Dnes se má podle světelné reklamy u pivovaru začít prodávat míchaný nápoj na bázi piva. Stránky i facebook strakonického pivovaru o místech čepování tohoto moku dosud mlčí.
 • 14.03.2016. Připravujeme rubriku s dotazy na představitele města, městských organizací a firem s majetkovou účastí města. Otázky i na tělo mohou pokládat naším prostřednictvím rovněž čtenáři. Psát je můžete na adresu info@istrakonice.cz.
 • 13.03.2016. Ve dnech 12. a 13.3. 2016 byly zveřejněny dva nové aktuální články o strakonickém pivovaru se zajímavými informacemi. Příspěvky byly neplánované a dostaly přednost před plánovaným článkem o situaci ve Strakonicích po volbách v roce 2014. Ten čtenáři dostanou brzy.
 • 09.03.2016. Magazín iStrakonice.cz je otevřenou platformou. Obsah se bude vyvíjet i podle přání a připomínek čtenářů. Autoři příspěvků a fotografií jsou vítáni. Náměty s informacemi mohou psát sami čtenáři. info@istrakonice.cz
 • 09.03.2016. Připravuje se zveřejnění několika článků krátce po sobě. První bude v neděli 13.3.2016. Večer vyjde důležité svědectví o době po volbách v roce 2014.
 • 07.03.2016. Magazín iStrakonice.cz informuje rovněž o skutečnostech, které se jinde bojí i vyslovit.
 • 07.03.2016. Možnost hlasovat na tomto webu v anketě a magazín iStrakonice.cz ohodnotit najdete na konci této stránky.

5   4   3   2   1

Zpět na úvodní stránku