Zpět na úvodní stránku

Archiv krátkých zpráv a komentářů 2

5   4   3   2    1


 • 08.04.2018. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 5.3.2016 v 18:57:55 je 92 098. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.

 • Víme první. Novinkou dne je, že došlo k odvolání dalšího ředitele teplárny, a to ve zkušební době. Vybrán byl přitom Strakonickou Veřejností a jejími kolaboranty. Situace ve Strakonicích se již stává velmi vážnou. Drahá kultura a špatně fungující místní televize nemusí občany trápit a třeba pivovar směřující svým trendem ke krachu také přímo ne. Dostane-li se ovšem do potíží teplárna, lidé to ve městě pocítí okamžitě. Na teple a teplé vodě je totiž závislá velká část obyvatelů Strakonic. Možná, kdyby Strakonická Veřejnost neslídila po sociálních sítích a neustále nehledala jimi vykonstruované nepřátele, zbyl by jim čas i na práci. Pokud jsou ovšem lidé z uvedeného hnutí pořádné práce vůbec schopni. Jsou asi dvě možnosti, proč Strakonická Veřejnost nevybírá schopné lidi, kteří ve svých funkcích vydrží. Buďto to jednoduše neumí, anebo s takovými darebáky nechce mít nikdo nic společného. Strakonické teplárně tak chybí generální ředitel, ekonomický ředitel a obchodní ředitel. Hlavně, že má teplárna předsedu představenstva Břetislava Hrdličku, jehož jedinou kvalifikací pro tuto funkci je umět pomlouvat lidi kolem sebe. Podobné to je i u jeho spolutvůrců strakonického zla ve vedení teplárny Pavla Zacha, Josefa Štrébla, Josefa Moučky, Josefa Zocha, Jana Svobody a právníka Miloslava Tuháčka, jehož funkce v teplárně a pivovaru je značně neprůhledná.22.03.2018. Víme první. Novinkou dne je, že došlo k odvolání dalšího ředitele teplárny, a to ve zkušební době. Vybrán byl přitom Strakonickou Veřejností a jejími kolaboranty. Situace ve Strakonicích se již stává velmi vážnou. Drahá kultura a špatně fungující místní televize nemusí občany trápit a třeba pivovar směřující svým trendem ke krachu také přímo ne. Dostane-li se ovšem do potíží teplárna, lidé to ve městě pocítí okamžitě. Na teple a teplé vodě je totiž závislá velká část obyvatelů Strakonic. Možná, kdyby Strakonická Veřejnost neslídila po sociálních sítích a neustále nehledala jimi vykonstruované nepřátele, zbyl by jim čas i na práci. Pokud jsou ovšem lidé z uvedeného hnutí pořádné práce vůbec schopni. Jsou asi dvě možnosti, proč Strakonická Veřejnost nevybírá schopné lidi, kteří ve svých funkcích vydrží. Buďto to jednoduše neumí, anebo s takovými darebáky nechce mít nikdo nic společného. Strakonické teplárně tak chybí generální ředitel, ekonomický ředitel a obchodní ředitel. Hlavně, že má teplárna předsedu představenstva Břetislava Hrdličku, jehož jedinou kvalifikací pro tuto funkci je umět pomlouvat lidi kolem sebe. Podobné to je i u jeho spolutvůrců strakonického zla ve vedení teplárny Pavla Zacha, Josefa Štrébla, Josefa Moučky, Josefa Zocha, Jana Svobody a právníka Miloslava Tuháčka, jehož funkce v teplárně a pivovaru je značně neprůhledná.
 • 17.03.2018. Aktualizování článku z 26.9.2017. Vyhrožování ve Strakonicích – zveřejňovat pravdu o některých lidech je rizikové.

Aktualizováno 17.3.2017. Někteří lidé se zveřejňování dalších článků skutečně velmi bojí. Asi i proto útoky stále pokračují. Lživé a dehonestující příspěvky jsou již běžnou realitou, spamy chodí znovu. Diskuzní příspěvky s falešným autorstvím majitele a šéfredaktora iStrakonice.cz jsou běžnou realitou. Dne 29.10.2017 někdo šéfredaktorovi doslova vyrval z auta přední světlo i s kabeláží. Nejnovějším útokem je pak znovu propíchnutá pneumatika u auta v pátek 16.3.2018. Tak ještě znovu. Investigativní a publicistické články založené na důkazech, faktech a souvislostech budou zveřejňovány i nadále!

Psát o některých lidech je ve Strakonicích nyní rizikovou činností. Na šéfredaktora magazínu iStrakonice.cz bylo podáno trestní oznámení, došlo i na přímé vyhrožování. Přistoupeno bylo také ke tvrdšímu varování. V květnu 2017 měl šéfredaktor z auta vypuštěnou chladicí kapalinu (foto vlevo) a „někdo“ mu nechal na soukromý, redakční i pracovní e-mail zasílat několik tisíc e-mailů, tzv. spamů. Obtěžování nevyžádanou poštou, které nejde zrušit, trvá stále. Zatím k poslednímu útoku došlo v noci na úterý 26.9.2017. Šéfredaktor našel v úterý u svého auta probodnutou pneumatiku nožem nebo podobným předmětem (foto uprostřed a vpravo). Stalo se to v době, kdy měl jet jako člen volební komise na zasedání okresních volebních komisí pro parlamentní volby 2017. Magazín iStrakonice.cz útočníkům vzkazuje, že podobnými kroky dalšímu zveřejňování článků rozhodně nezabrání.

Útok nožem na auto šéfredaktora magazínu iStrakonice.cz


 • 15.03.2018. SEZNAM ZPRÁVY: „Severočeské Silicon Valley” zkrachovalo. Ministerstvo poslalo 300 milionů, teď dává trestní oznámení – Je pouze otázkou času, kdy se bude podobně psát o Strakonicích a jeho projektu TC Přádelna, pokud projekt pod vedením Břetislava Hrdličky a Rudolfa Oberfalcera bude pokračovat v dosavadním vývoji.
 • 15.03.2018. Vedení radnice (Strakonická Veřejnost + Volba pro město) zneužilo bezprecedentním způsobem majetkový odbor. Za každou cenu chtějí sehnat firmu do tzv. průmyslové zóny Hajská. Projekt se jim rozpadá pod rukama, proto chtějí rychle jednat. V cestě jim ale stojí náš magazín iStrakonice.cz, který 5.2.2018 a 13.2.2018 zveřejnil ekonomické problémy potenciálního zájemce o průmyslovou zónu a Týdeník Strakonicko, jenž podobné uveřejnil 7.2.2018. Ve Strakonické Veřejnosti nastala panika, jejich „zázračný“ projekt je v ohrožení. Blíží se komunální volby a Břetislav Hrdlička, Josef Štrébl, Rudolf Oberfalcer a další chtějí zónu Hajská prodat za každou cenu. Vymysleli proto zrůdný plán, kterým chtějí hodit odpovědnost na majetkový odbor radnice. Dne 7.3.2018 uložila rada majetkovému odboru, aby ten zaslal výzvu potencionálnímu zájemci Lamela Electric a.s. s tím, že firma má informovat město ohledně své majetkové a provozní situace a aby se vyjádřila, zda je schopna řádně a včas plnit své závazky. Když Lamela Electric napíše, že ano – a proč by to nenapsala, radnice bude pravděpodobně realizovat svůj záměr dál. Hrdlička a spol. se pak mohou před volbami chlubit úspěchem a případný neúspěch padne na hlavu úředníků z majetkového odboru. Politici jenom řeknou „My jsme jednali na základě informací z majetkového odboru, my za krach projektu  a za zmizelé miliony nemůžeme“. Paradoxem je, že starosta Břetislav Hrdlička se základním tabulkovým platem (Nařízení vlády č. 318/2017 Sb.) 72 743 Kč měsíčně, místostarosta Josef Štrébl s 64 013 Kč měsíčně a neuvolněný místostarosta Rudolf Oberfalcer s 39 281 Kč měsíčně si nemohou potřebné informace o zájemci o koupi pozemků na Hajské zjistit sami, aniž by místo sebe nastrčili úředníky z majetkového odboru. Tak na co si občané Strakonic platí takové politiky? Jsou neschopní nebo líní? Možná obojí, jsou ale především tzv. „vyčuraní“…

15.3.2018. Vedení radnice (Strakonická Veřejnost + Volba pro město) zneužilo bezprecedentním způsobem majetkový odbor. Za každou cenu chtějí sehnat firmu do tzv. průmyslové zóny Hajská. Projekt se jim rozpadá pod rukama, proto chtějí rychle jednat. V cestě jim ale stojí náš magazín iStrakonice.cz, který 5.2.2018 a 13.2.2018 zveřejnil ekonomické problémy potenciálního zájemce o průmyslovou zónu a Týdeník Strakonicko, který podobné uveřejnil 7.2.2018. Ve Strakonické Veřejnosti nastala panika, jejich „zázračný“ projekt je v ohrožení. Blíží se komunální volby a Břetislav Hrdlička, Josef Štrébl, Rudolf Oberfalcer a další chtějí zónu Hajská prodat za každou cenu. Vymysleli proto zrůdný plán, kterým chtějí hodit odpovědnost na majetkový odbor radnice. Dne 7.3.2018 uložila rada majetkovému odboru, aby ten zaslal výzvu potencionálnímu zájemci Lamela Electric a.s. s tím, že firma má informovat město ohledně své majetkové a provozní situace a aby se vyjádřila, zda je schopna řádně a včas plnit své závazky. Když Lamela Electric napíše, že ano – a proč by to nenapsala, radnice bude pravděpodobně realizovat svůj záměr dál. Hrdlička a spol. se pak mohou před volbami chlubit úspěchem a případný neúspěch padne na hlavu úředníků z majetkového odboru. Politici jenom řeknou „My jsme jednali na základě informací z majetkového odboru, my za krach projektu nemůžeme“. Paradoxem je, že starosta Břetislav Hrdlička se základním tabulkovým platem cca 60 000 Kč, místostarosta Josef Štrébl s cca 52 000 Kč a neuvolněný místostarosta Rudolf Oberfalcer s cca 39 000 Kč – vše měsíčně si nemohou potřebné informace o zájemci o koupi pozemků na Hajské zjistit sami, aniž by místo sebe nastrčili úředníky z majetkového odboru. Tak na co si občané Strakonic platí takové politiky? Jsou neschopní nebo líní? Možná obojí, jsou ale především tzv. „vyčuraní“…

Foto: Vlevo doba, kdy ještě firma Lamela Electric a.s. vyráběla, vpravo v době, kdy již byla v ekonomických problémech – na dvoře jsou jenom prázdné špulky na kabely


 • Politické hnutí Strakonická Veřejnost „prakticky neexistuje“. Jde pouze o několik málo jedinců (6), kteří likvidují chytré a vzdělané lidi a vedoucí pracovníky, aby pak vše mohli řídit sami. Například Teplárna tak nemá ředitele pro obchod a ředitele pro finance, Pivovar nemá ředitele, Strakonická televize nemá šéfredaktora a Městský úřad již neřídí jako jinde tajemník. Teplárnu a Městský úřad řídí Břetislav Hrdlička, pivovar Rudolf Oberfalcer, Strakonickou televizi František Christelbauer. Všichni z podivné Strakonické Veřejnosti. Jde buďto o naprostý amatérismus a diletantství anebo o řízenou a cílenou koncentraci moci. Kam tito pánové zatím vkročili, tam to s ekonomikou pro Strakonice nevypadá dobře. Jejich záměrům se nedá věřit. Například co se týká konkursu na nového tajemníka, Břetislav Hrdlička pro Týdeník Strakonicko č. 1/2018 prohlásil, že „musíme konkurs vyhlásit, stane se tak asi v únoru“. A skutečnost? Nestalo se. Břetislav Hrdlička se přece nebude vzdávat moci, kterou se snaží koncentrovat do svých rukou. Bez ohledu na občany Strakonic.01.03.2018. Politické hnutí Strakonická Veřejnost „prakticky neexistuje“. Jde pouze o několik málo lokálních jedinců - členů (6), kteří likvidují chytré a vzdělané lidi i vedoucí pracovníky, aby pak vše mohli řídit sami. Například Teplárna tak nemá ředitele pro obchod a ředitele pro finance, Pivovar nemá ředitele, Strakonická televize nemá šéfredaktora a Městský úřad již neřídí jako jinde tajemník. Teplárnu a Městský úřad řídí Břetislav Hrdlička, pivovar Rudolf Oberfalcer (+ jako neuvolněný místostarosta bere plat ve výši 39 028 Kč), Strakonickou televizi František Christelbauer. Další peníze jim plynou z členství v představenstvech a dozorčích radách ve firmách. Všichni jsou z podivné Strakonické Veřejnosti. Jde buďto o naprostý amatérismus a diletantství nebo o řízenou a cílenou koncentraci moci. Kam tito pánové zatím vkročili, tam to s ekonomikou pro Strakonice nevypadá dobře. Jejich záměrům se nedá věřit. Například co se týká konkursu na nového tajemníka. Břetislav Hrdlička pro Týdeník Strakonicko č. 1/2018 prohlásil, že „musíme konkurs vyhlásit, stane se tak asi v únoru“. A skutečnost? Nestalo se. Břetislav Hrdlička se přece nebude vzdávat moci, kterou se snaží koncentrovat do svých rukou. Bez ohledu na potřeby a zájmy občanů Strakonic.

Politické hnutí Strakonická Veřejnost „prakticky neexistuje“. Jde pouze o několik málo lokálních jedinců - členů (6), kteří likvidují chytré a vzdělané lidi i vedoucí pracovníky, aby pak vše mohli řídit sami. Například Teplárna tak nemá ředitele pro obchod a ředitele pro finance, Pivovar nemá ředitele, Strakonická televize nemá šéfredaktora a Městský úřad již neřídí jako jinde tajemník. Teplárnu a Městský úřad řídí Břetislav Hrdlička, pivovar Rudolf Oberfalcer (+ jako neuvolněný místostarosta bere plat ve výši 39 028 Kč), Strakonickou televizi František Christelbauer. Další peníze jim plynou z členství v představenstvech a dozorčích radách ve firmách. Všichni jsou z podivné Strakonické Veřejnosti. Jde buďto o naprostý amatérismus a diletantství nebo o řízenou a cílenou koncentraci moci. Kam tito pánové zatím vkročili, tam to s ekonomikou pro Strakonice nevypadá dobře. Jejich záměrům se nedá věřit. Například co se týká konkursu na nového tajemníka. Břetislav Hrdlička pro Týdeník Strakonicko č. 1/2018 prohlásil, že „musíme konkurs vyhlásit, stane se tak asi v únoru“. A skutečnost? Nestalo se. Břetislav Hrdlička se přece nebude vzdávat moci, kterou se snaží koncentrovat do svých rukou. Bez ohledu na potřeby a zájmy občanů Strakonic.

František Christelbauer, Rudolf Oberfalcer, Břetislav Hrdlička
Nejtvrdší jádro Strakonické Veřejnosti – uzurpátoři moci ve Strakonicích


 • Ostuda Strakonic Břetislav Hrdlička. Něco umět nebo v něčem pozitivním uspět je důvod k oslavě. Třeba když Ester Ledecká na olympiádě vyhraje druhou zlatou medaili. Anebo když muzeum ve Strakonicích patřící Jihočeskému kraji získá na revitalizaci Strakonického hradu dotaci 120 mil. Kč (z EU 102 047 031,35 Kč) a Římskokatolická farnost Strakonice na revitalizace kostela sv. Prokopa v areálu stejného hradu dotaci 46 955 298,80 Kč. Uvedené neunesl psychicky strakonický starosta Břetislav Hrdlička, jehož vrcholným dílem jeho kariéry je molo na Podskalí na řece Otavě a chlubení se cizími projekty a akcemi, které jeho vedení pouze dokončilo. A jak už bývá u tohoto starosty zvykem, potřeboval úspěchy jiných zlehčit a z cizích úspěchů pro sebe vytěžit co možná nejvíce bodů. Nakonec úspěšní jsou „hloupí“ a ON je zachráncem lidí ze Strakonic. Viz Zpravodaj města Strakonice číslo březen 2018, str. 3, úvodní sloupek Hrdličky. Takto starosta reagoval na fakt, že hrad má být z důvodu rekonstrukce uzavřen: „Druhou bolestivou záležitostí je to, že Jihočeský kraj se rozhodl zavřít hrad od letošního léta na tři roky bez výjimky, takže turisté budou narážet na uzavřené kamenné zdi. Tuto ostudu chceme alespoň částečně nahradit zvýšeným množstvím výstav, recitálů a přednášek, nejvíce snad zabere Strakonické kulturní léto.“ Starosta ve své nabubřelosti nemohl pochválit jiné za získání dotací přes 150 mil. Kč ve prospěch občanů města, starosta si v tom opět našel své negativum. Ti zlí z Jihočeského kraje zavřou lidem hrad a já jako starosta musím nyní tuto ostudu napravovat. Je skutečně získání dotace přes 150 mil. Kč a opravení kulturní památky ostudou? Není ostudou spíše Břetislav Hrdlička?24.02.2018. Ostuda Strakonic Břetislav Hrdlička. Něco umět nebo v něčem pozitivním uspět je důvod k oslavě. Třeba když Ester Ledecká na olympiádě vyhraje druhou zlatou medaili. Anebo když muzeum ve Strakonicích patřící Jihočeskému kraji získá na revitalizaci Strakonického hradu dotaci v celkové výši 120 mil. Kč (z EU 102 047 031,35 Kč) a Římskokatolická farnost Strakonice na revitalizace kostela sv. Prokopa v areálu stejného hradu dotaci 46 955 298,80 Kč. Uvedené neunesl psychicky strakonický starosta Břetislav Hrdlička, jehož vrcholným dílem jeho kariéry je molo na Podskalí na řece Otavě a chlubení se cizími projekty a akcemi, které jeho vedení pouze dokončilo. A jak už bývá u tohoto starosty zvykem, potřeboval úspěchy jiných zlehčit a z cizích úspěchů pro sebe vytěžit co možná nejvíce bodů. Nakonec úspěšní jsou „hloupí“ a ON je zachráncem lidí ze Strakonic. Viz Zpravodaj města Strakonice číslo březen 2018, str. 3, úvodní sloupek Hrdličky. Takto starosta reagoval na fakt, že hrad má být z důvodu rekonstrukce uzavřen: „Druhou bolestivou záležitostí je to, že Jihočeský kraj se rozhodl zavřít hrad od letošního léta na tři roky bez výjimky, takže turisté budou narážet na uzavřené kamenné zdi. Tuto ostudu chceme alespoň částečně nahradit zvýšeným množstvím výstav, recitálů a přednášek, nejvíce snad zabere Strakonické kulturní léto.“ Starosta ve své nabubřelosti nemohl pochválit jiné za získání dotací přes 150 mil. Kč ve prospěch občanů města, starosta si v tom opět našel své negativum. Ti zlí z Jihočeského kraje zavřou lidem hrad a já jako starosta musím nyní tuto ostudu napravovat. Je skutečně získání dotace přes 150 mil. Kč a opravení kulturní památky ostudou? Není ostudou spíše sám Břetislav Hrdlička?

 • Jak je to ve skutečnosti s magazínem iStrakonice.cz. V poslední době se čím dál tím častěji objevují informace, že magazín iStrakonce.cz ve skutečnosti řídí zastupitelé Pavel Vondrys, Pavel Pavel a Ivana Říhová. Celkem běžné jsou i tzv. „zaručené“ zprávy, že majitel magazínu iStrakonice.cz Karel Janský je výše uvedenými zastupiteli velmi dobře placen. Proto, aby psal v jejich prospěch a v neprospěch současného vedení města. Podívejme se proto, jak je to ve skutečnosti. Výše uvedené mohou tvrdit pouze psychicky nevyrovnaní a labilní lidé trpící stihomamem a paranoiou, kteří by v zájmu svého zdraví měli co možná nejdříve navštívit psychiatra. Magazín iStrakonice.cz vlastní pouze Karel Janský. Výše uvedení zastupitelé ho neřídí, neúkolují a nenajímají si ho. Na tvorbu zveřejňovaných článků nemají zcela určitě jakýkoliv vliv. Nikdo majitele magazínu ani nikdy neplatil a ani neplatí, uvedené je pouze smyšlenkou několika hloupých lidí, kteří se snaží iStrakonice.cz zdiskreditovat. Ono je to totiž jednodušší, než pomocí argumentů polemizovat s důkazy a fakty zveřejňovanými na stránkách iStrakonice.cz. Magazín se zabývá současným politickým, kulturním, podnikatelským a společenským děním ve městě, proto ti „aktivnější“ dostávají více prostoru. Nic jiného v tom není a je zbytečné ze strany kritiků v tom hledat a vymýšlet něco, co je pouze v jejich hlavách. Poznámka na konec. Magazín iStrakonice.cz ani jeho majitel se nenechají podplatit, natož zastrašit!23.02.2018. Jak je to ve skutečnosti s magazínem iStrakonice.cz. V poslední době se čím dál tím častěji objevují informace, že magazín iStrakonce.cz ve skutečnosti řídí zastupitelé Pavel Vondrys, Pavel Pavel a Ivana Říhová. Celkem běžné jsou i tzv. „zaručené“ zprávy, že majitel magazínu iStrakonice.cz Karel Janský je výše uvedenými zastupiteli velmi dobře placen. Proto, aby psal v jejich prospěch a v neprospěch současného vedení města. Podívejme se proto, jak je to ve skutečnosti. Výše uvedené mohou tvrdit pouze psychicky nevyrovnaní a labilní lidé trpící stihomamem a paranoiou, kteří by v zájmu svého zdraví měli co možná nejdříve navštívit psychiatra. Magazín iStrakonice.cz vlastní pouze Karel Janský. Výše uvedení zastupitelé ho neřídí, neúkolují a nenajímají si ho. Na tvorbu zveřejňovaných článků nemají zcela určitě jakýkoliv vliv. Nikdo majitele magazínu nikdy neplatil a ani neplatí, uvedené je pouze smyšlenkou několika hloupých lidí, kteří se snaží iStrakonice.cz zdiskreditovat. Ono je to totiž jednodušší, než za pomoci argumentů polemizovat s důkazy a fakty zveřejňovanými na stránkách iStrakonice.cz. Jednodušší je též odvracet pozornost, než odpovídat na nepříjemné otázky. Magazín se zabývá současným politickým, kulturním, podnikatelským a společenským děním ve městě, proto ti „aktivnější“ dostávají více prostoru. Nic jiného v tom není a je zbytečné ze strany kritiků v tom hledat a vymýšlet něco, co je pouze v jejich hlavách. Poznámka na konec. Magazín iStrakonice.cz ani jeho majitel se nenechají podplatit, natož zastrašit!

 • 22.02.2018. A zase ten Oberfalcer, který škodí Strakonicím. Ať už mluvíme o Rudolfu Oberfalcerovi jako o místostarostovi, radním, zastupiteli, normálním občanovi před komunálními volbami v říjnu 2014 nebo o předsedovi představenstva pivovaru, vždy dospějeme k názoru, že tento Rudolf Oberfalcer škodí městu. Důkazů již bylo na stránkách magazínu iStrakonice.cz předloženo spoustu, podívejme se na další. Zmíněný Oberfalcer v tomto případě plýtvá penězi města, tedy pivovaru. Pivovar pod vedením Oberfalcera si platí reklamu na stránkách jcted.cz/strakonicko a ani si neohlídá, aby se souběžně hned vedle nezobrazovala konkurenční nabídka jiného piva. Dokonce „Cenový trhák“. To může udělat pouze hlupák, člověk choré mysli nebo zmíněný Rudolf Oberfalcer.

A zase ten Oberfalcer, který škodí Strakonicím. Ať už mluvíme o Rudolfu Oberfalcerovi jako o místostarostovi, radním, zastupiteli, normálním občanovi před komunálními volbami v říjnu 2014 nebo o předsedovi představenstva pivovaru, vždy dospějeme k názoru, že tento Rudolf Oberfalcer škodí městu. Důkazů již bylo na stránkách magazínu iStrakonice.cz předloženo spoustu, podívejme se na další. Zmíněný Oberfalcer v tomto případě plýtvá penězi města, tedy pivovaru. Pivovar pod vedením Oberfalcera si platí reklamu na stránkách jcted.cz/strakonicko a ani si neohlídá, aby se souběžně hned vedle nezobrazovala konkurenční nabídka jiného pivovaru. Dokonce „Cenový trhák“. To může udělat pouze hlupák, člověk choré mysli nebo zmíněný Rudolf Oberfalcer.


 • 19.02.2018. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 5.3.2016 v 18:57:55 je 84 135. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.

 • 19.02.2018. Pokrytectví starosty Břetislava Hrdličky nezná mezí. V tomto případě se týká Nemocnice Strakonice. Hrdlička se svými věrnými vytrvale od počátku své vlády brání přidělení dotace nemocnici. Dotace, ve které město vždy vyjadřovalo sounáležitost a vděk nemocnici, která slouží občanům města a je dlouhodobě hodnocena jako jedna z nejlepších v rámci celé České republiky. Podrobněji jsme o případu psali v článcích „Strakonice opustila definitivně slušnost. Díl 3. – Nemocnice Strakonice jako oběť mocných, aneb jak šel čas“. a „Strakonice opustila definitivně slušnost. Díl 4. – Město pod vedením lidí, kteří nemají žádné morální zábrany.“ Kolik jsme jenom slyšeli jedovatých poznámek Hrdličky o tzv. „kšeftíkách“ na adresu zastupitele Pavla Vondryse, který byl dlouhá léta v dozorčí radě nemocnice a dotaci opakovaně navrhoval… Doba se změnila a 15.12.2016 zastupitelstvo Jihočeského kraje hlasovalo o výměně členů dozorčí rady nemocnice. Místo Vondryse byl nominován Hrdlička. Hrdlička jako pokrytec nechal schválit o den dříve, 14.12.2016 na zastupitelstvu města, dotaci nemocnici alespoň ve výši 400 000 Kč. Druhý den se přece mělo na kraji hlasovat o něm, proto peníze města nehrály žádnou roli. Vždyť z členství v dozorčí radě poplynou Hrdličkovi pravidelné finanční odměny, nechtěl proto asi riskovat své nezvolení díky svému dlouhodobě nepříznivému postoji ke strakonické nemocnici. Dne 14.2.2018 navrhl opět dotaci nemocnici zastupitel Pavel Pavel. Protože se daří výběru daní, navrhl částku ve výši 2 mil. Kč. Bod nakonec nebyl hlavně díky Strakonické Veřejnosti do programu vůbec zařazen. A aby se nikdo nedozvěděl, jak hlasoval Břetislav Hrdlička, město poprvé na svém webu nezveřejnilo výsledky hlasování. Přiložená fotografie ovšem dokazuje, že starosta Hrdlička byl proti zařazení bodu přidělit dotaci Nemocnici Strakonice, ve které je členem dozorčí rady. Už se totiž nemusí snažit zalíbit na kraji, aby byl zvolen. Ani se třeba jenom nezdržel hlasování.

  Pokrytectví starosty Břetislava Hrdličky nezná mezí. V tomto případě se týká Nemocnice Strakonice. Hrdlička se svými věrnými vytrvale od počátku své vlády brání přidělení dotace nemocnici. Dotace, ve které město vždy vyjadřovalo sounáležitost a vděk nemocnici, jenž slouží občanům města a je dlouhodobě hodnocena jako jedna z nejlepších v rámci celé České republiky. Podrobněji jsme o případu psali v článcích „Strakonice opustila definitivně slušnost. Díl 3. – Nemocnice Strakonice jako oběť mocných, aneb jak šel čas“. a „Strakonice opustila definitivně slušnost. Díl 4. – Město pod vedením lidí, kteří nemají žádné morální zábrany.“ Kolik jenom jsme slyšeli jedovatých poznámek Hrdličky o tzv. „kšeftíkách“ na adresu zastupitele Pavla Vondryse, který byl dlouhá léta v dozorčí radě nemocnice a dotaci navrhoval… Doba se změnila a 15.12.2016 zastupitelstvo Jihočeského kraje hlasovalo o výměně členů dozorčí rady nemocnice. Místo Vondryse byl nominován Hrdlička. Ten jako pokrytec nechal schválit o den dříve, 14.12.2016, dotaci nemocnice alespoň ve výši 400 000 Kč. Druhý den se přece mělo na kraji hlasovat o něm, proto peníze města nehrály žádnou roli. Vždyť z členství v dozorčí radě poplynou Hrdličkovi pravidelné finanční odměny, nechtěl proto asi riskovat své nezvolení díky svému dlouhodobě nepříznivému postoji ke strakonické nemocnici. Dne 14.2.2018 navrhl opět dotaci nemocnici zastupitel Pavel Pavel. Protože se daří výběru daní, navrhl částku ve výši 2 mil. Kč. Bod nakonec nebyl hlavně díky Strakonické Veřejnosti do programu vůbec zařazen. A aby se nikdo nedozvěděl, jak hlasoval Břetislav Hrdlička, město poprvé na svém webu nezveřejnilo výsledky hlasování. Přiložená fotografie ovšem dokazuje, že starosta Hrdlička byl proti zařazení bodu přidělit dotaci Nemocnici Strakonice.


 • 13.02.2018. Firma Lamela Electric, a.s. spadla do insolvence a Strakonická Veřejnost se tváří, jako by se nic nedělo. Insolvenční řízení bylo zahájeno 13.2.2018 ve 13:37 hod. Pomýlený neuvolněný místostarosta Rudolf Oberfalcer s měsíčním platem ve výši 39 028 Kč ještě pro Týdeník Strakonicko číslo 6 dne 7.2.2018 doslova uvedl, že „Stále tedy jednáme o podmínkách, zatím, jako by se nic nedělo“. Důvod jednání je přitom zřejmý. Strakonická Veřejnost opět něco zkazila. Nechala se obalamutit vzdušnými zámky se sliby a nyní se ukazuje, že jejich záměr průmyslové zóny krachuje. Otázkou je, zda náhodou nekrachují rovněž něčí osobní zájmy s možným finančním přiživením se na dané investici… Naivní a možná i hloupý Rudolf Oberfalcer v diskuzi na jcted.cz dne 23.1.2018 uvedl, že do průmyslové zóny Hajská přivedou investici ve výši cca 2 miliardy Kč (!). Přitom již v té době se firma Lamela Electric, a.s. řítila do finanční propasti. Oberfalcerovy miliardy se rozplynuly, miliony Kč z městské kasy byly utraceny zbytečně a Rudolf Oberfalcer je v klidu. Z jeho kapsy přece ty peníze proudem netečou. A co je mu do nějakých občanů Strakonic… Podobná katastrofa na město možná dopadne v době, až se provalí, jak je to skutečně s tzv. technologickým centrem Přádelna realizovaným Rudolfem Oberfalcerem a Břetislavem Hrdličkou… Magazín iStrakonice.cz o krachu průmyslové zóny věděl ještě dříve, než cokoliv ve městě prosáklo na veřejnost. Není to zdaleka poprvé, a pokud se občané Strakonic konečně nevzpamatují, nebude to ani naposledy. Bohužel. 

Firma Lamela Electric, a.s. míří do insolvence a Strakonická Veřejnost se tváří, jako by se nic nedělo. Pomýlený neuvolněný místostarosta Rudolf Oberfalcer s měsíčním platem ve výši 39 028 Kč pro Týdeník Strakonicko číslo 6 dne 7.2.2018 doslova uvedl, že „Stále tedy jednáme o podmínkách, zatím, jako by se nic nedělo“. Důvod jednání je přitom zřejmý. Strakonická Veřejnost opět něco zkazila. Nechala se obalamutit vzdušnými zámky se sliby a nyní se ukazuje, že jejich záměr průmyslové zóny krachuje. Otázkou je, zda náhodou nekrachují rovněž něčí osobní zájmy s možným finančním přiživením se na dané investici… Naivní a možná i hloupý Rudolf Oberfalcer v diskuzi na jcted.cz dne 23.1.2018 uvedl, že do průmyslové zóny Hajská přivedou investici ve výši cca 2 miliard Kč (!). Přitom již v té době se firma Lamela Electric, a.s. řítila do finanční propasti. Oberfalcerovy miliardy se rozplynuly, miliony Kč z městské kasy byly utraceny zbytečně a Rudolf Oberfalcer je v klidu. Z jeho kapsy přece ty peníze proudem netečou. A co je mu do nějakých občanů Strakonic… Podobná katastrofa na město možná dopadne v době, až se provalí, jak je to skutečně s tzv. technologickým centrem Přádelna realizovaným Rudolfem Oberfalcerem a Břetislavem Hrdličkou… Magazín iStrakonice.cz o krachu průmyslové zóny věděl ještě dříve, než cokoliv ve městě prosáklo na veřejnost. Není to zdaleka poprvé, a pokud se občané Strakonic konečně nevzpamatují, nebude to ani naposledy. Bohužel.

Zdroj: www.justice.cz

Firma Lamela Electric, a.s. míří do insolvence a Strakonická Veřejnost se tváří, jako by se nic nedělo. Pomýlený neuvolněný místostarosta Rudolf Oberfalcer s měsíčním platem ve výši 39 028 Kč pro Týdeník Strakonicko číslo 6 dne 7.2.2018 doslova uvedl, že „Stále tedy jednáme o podmínkách, zatím, jako by se nic nedělo“. Důvod jednání je přitom zřejmý. Strakonická Veřejnost opět něco zkazila. Nechala se obalamutit vzdušnými zámky se sliby a nyní se ukazuje, že jejich záměr průmyslové zóny krachuje. Otázkou je, zda náhodou nekrachují rovněž něčí osobní zájmy s možným finančním přiživením se na dané investici… Naivní a možná i hloupý Rudolf Oberfalcer v diskuzi na jcted.cz dne 23.1.2018 uvedl, že do průmyslové zóny Hajská přivedou investici ve výši cca 2 miliard Kč (!). Přitom již v té době se firma Lamela Electric, a.s. řítila do finanční propasti. Oberfalcerovy miliardy se rozplynuly, miliony Kč z městské kasy byly utraceny zbytečně a Rudolf Oberfalcer je v klidu. Z jeho kapsy přece ty peníze proudem netečou. A co je mu do nějakých občanů Strakonic… Podobná katastrofa na město možná dopadne v době, až se provalí, jak je to skutečně s tzv. technologickým centrem Přádelna realizovaným Rudolfem Oberfalcerem a Břetislavem Hrdličkou… Magazín iStrakonice.cz o krachu průmyslové zóny věděl ještě dříve, než cokoliv ve městě prosáklo na veřejnost. Není to zdaleka poprvé, a pokud se občané Strakonic konečně nevzpamatují, nebude to ani naposledy. Bohužel.

Černé blikání simuluje, jak jednotliví členové Strakonické Veřejnosti a jejich kolaboranti ze strany některých zastupitelů zhasínají a opouštějí „potápějící se loď“: Strakonická Veřejnost: Břetislav Hrdlička, Rudolf Oberfalcer, František Christelbauer, Josef Zoch, Pavel Zach, Jaroslav Horejš; Strakonickou Veřejností vyhození: Helena Brejchová, Milan Jungvirt; Podrazivší svoje politické hnutí ANO: Josef Moučka, Jan Svoboda; ČSSD: Josef Eigner; KSČM: Milada Vlasáková, Tomáš Bernad; Volba pro město: Josef Štrébl.


 • Tři základní důkazy, že MHD zdarma je ve Strakonicích pouhým populistickým krokem Strakonické Veřejnosti s negativním dopadem pro strakonické občany: důkaz č. 1. Zavedení MHD zdarma nepředcházel žádný seriózní výzkum – po čase tak nepůjde hodnotit přínos tohoto kroku; důkaz č. 2. Strakonická Veřejnost nemá skutečný zájem na tom, aby lidé přesedlali z aut na MHD. Jejich krok neprovázela žádná informační kampaň, dodnes mnozí lidé o cestování bez jízdenek vůbec nevědí – viz např. diskuze na facebooku, ověřeno i redakcí iStrakonice.cz; důkaz č. 3. Místo občanů a návštěvníků města zaplatí náklady na MHD všichni občané Strakonic prostřednictvím rozpočtu města – bez prognózy kolik ubude aut a kolik se ušetří parkovacích míst. Malá intenzita MHD ve Strakonicích nemá potenciál ubrat auta ze silnic. Foto: facebook Strakoňáci11.02.2018. Tři základní důkazy, že MHD zdarma je ve Strakonicích pouhým populistickým krokem Strakonické Veřejnosti s negativním dopadem pro strakonické občany: důkaz č. 1. Zavedení MHD zdarma nepředcházel žádný seriózní výzkum – po čase tak nepůjde hodnotit přínos tohoto kroku; důkaz č. 2. Strakonická Veřejnost nemá skutečný zájem na tom, aby lidé přesedlali z aut na MHD. Jejich krok neprovázela žádná informační kampaň, dodnes mnozí lidé o cestování bez jízdenek vůbec nevědí – viz např. diskuze na facebooku, ověřeno i redakcí iStrakonice.cz; důkaz č. 3. Místo občanů a návštěvníků města zaplatí náklady na MHD všichni občané Strakonic prostřednictvím rozpočtu města – bez prognózy kolik ubude aut a kolik se ušetří parkovacích míst. Malá intenzita MHD ve Strakonicích navíc nemá potenciál ubrat auta ze silnic. Foto: facebook Strakoňáci z 11.2.2018
 • Ivana Říhová24.01.2018. Dva příklady získávání dotací. Kladný strakonického muzea a záporný Strakonické Veřejnosti v případu Přádelna.

Zastupitelka Ivana Říhová, ředitelka Muzea středního Pootaví Strakonice. Muzeum středního Pootaví Strakonice pod jejím vedením získalo dotaci z EU a státního rozpočtu v celkové výši 120 milionů Kč. Uspělo v 52. výzvě IROP (Integrovaný regionální operační program). Peníze získalo na rekonstrukci části národní kulturní památky strakonický hrad patřící Jihočeskému kraji v investiční prioritě „Zachování, ochrana, propagace a rozvoj přírodního a kulturního dědictví“. Uspělo s projektem „Obnova vybraných objektů v areálu národní kulturní památky hrad Strakonice“. 

Rudolf OberfalcerZastupitel Rudolf Oberfalcer (Strakonická Veřejnost), radní a neuvolněný místostarosta. Člověk, kvůli kterému Strakonice přišly o 31 435 377,45 Kč od ROP Jihozápad na rekonstrukci Velkého náměstí, i když on stále tvrdí opak – nemá přitom pravdu! Důkaz je ZDE. Člověk, který pracuje jako neuvolněný místostarosta, jenž nemusí vůbec chodit do práce a přitom měsíčně bere plat ve výši 39 028 Kč – v České republice pravděpodobně nenajdeme podobný skandální příklad.

Člověk, který trvale poškozuje město Strakonice a firmy s majetkovou účastí města svými nepravdivými a hanlivými výroky. Člověk, kvůli kterému, pokud bude pokračovat stávající pokles výstavu piva, zkrachuje strakonický pivovar. Člověk, který se starostou Břetislavem Hrdličkou vede městský podnik TC Přádelna Strakonice s.r.o. způsobem, kterým mohou zadlužit město klidně i ve výši půl miliardy – zejména při nezískání dotace.

Na 200 milionů je odhadována rekonstrukce Přádelny a další peníze může pohltit následná technologie a provoz Přádelny. Zatím, jak se projekt prezentuje na veřejnosti a zastupitelstvu, tak směřuje spíše ke krachu. K následování jiného technologického centra, viz příklad zde.

Mimochodem, Strakonická Veřejnost se svými kolaboranty schválila na zastupitelstvu nevídaný krok v rámci celé České republiky. Hrdlička s Oberfalcerem tak klidně mohou jet třeba na cestu kolem světa, stravovat se v luxusních restauracích za desetitisíce korun a například se i nechat obšťastňovat prostitutkami. Vše bude legální. Stačí, když pouze prohlásí, že přefinancovávají projekt Přádelny. Zastupitelstvo města jim totiž schválilo bianco šek bez jakéhokoliv omezení. Ve zdravé demokratické společnosti by se to nikdy nemohlo stát. Strakonice jsou ovšem od konce roku 2014 tak nějak jiné město…

Palec dolů dáváme hlavně proto, že radní Oberfalcer lhal, že podají žádost o dotaci, a když ji nakonec podali, existuje téměř nulová šance, že ji získají. Dosavadní amatérské kroky Oberfalcera a Hrdličky podpořené rozhazováním peněz z městské pokladny tomu trvale nasvědčují. Mimochodem, i kdyby město získalo dotaci v maximální výši 100 mil. Kč, dalších 100 mil. Kč musí přihodit z obecní pokladny. A to bude stát pouze holá budova, kterou je třeba ještě za statisíce naplnit technologiemi. Skutečně to občanům Strakonic nevadí?


 • 24.01.2018. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 5.3.2016 v 18:57:55 je 80 601. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.
 • 18.12.2017. Aktualizováno 24.1.2018. Zastupitel města Strakonice Pavel Vondrys (Jihočeši 2012) zaslal neuvolněnému místostarostovi Rudolfu Oberfalcerovi dne 17.12.2017 písemně otázky zabývající se různými tématy, na které žádá písemné odpovědi. Otázky byly zaslány na vědomí i různým médiím, včetně magazínu iStrakonice.cz. Jedná se o rozšířený seznam otázek, které zastupitel Pavel Vondrys avizoval na listopadovém a prosincovém jednání zastupitelstva v letošním roce. Asi nejenom magazín iStrakonice.cz bude očekávat odpovědi, které jistě budou zajímat rovněž mnohé obyvatele Strakonic. Otázky zde publikujeme v nezkrácené podobě. Aktualizace: Zastupitel Pavel Vondrys informoval novináře o tom, že 16.1.2018 zaslal radnímu Rudolfu Oberfalcerovi otázky znovu. Důvodem bylo, že radní Oberfalcer „zapomněl“ na některé otázky odpovědět: „Dobrý den pane místostarosto, děkuji za Vaši odpověď na můj email. Bohužel obsahovala odpovědi jen na některé písemně zaslané dotazy. Zřejmě jste je přehlédl. Ty, které zodpovězeny nebyly, proto zasílám znovu. Stačí mi krátké stručné odpovědi, do tabulek číselné vyjádření s krátkým jednoznačným komentářem – viz níže. Otázky jsou rozděleny tematicky, u všeho jste byl osobně účasten jako člen orgánů (člen představenstva, člen RM, jednatel). Žádám proto opakovaně o jejich konkrétní zodpovězení.“
  Oba dopisy s otázkami najdete v sekci "Otázky redakce a čtenářů".

 • 06.01.2018. Městská hromadná doprava ve Strakonicích je od 1. ledna 2018 pro všechny zdarma. Vedení města ale lidem z části neříká úplnou pravdu a z části lže. Zatajuje, že MHD zdarma je nyní pouze na rok. Vypadá to, že „Voliči, nyní ti slibujeme, ovšem až nám na podzim ve volbách dáš svůj hlas a až budeme zase u moci, výhodu ti zrušíme“. Ono totiž lépe zní že „MHD je zdarma“ než „MHD je zdarma pouze na rok“. A v čem je přímo lež? Vedení města dříve tvrdilo, že na MHD zdarma bude doplácet částkou 1 300 000 Kč. Sice to zní jako příliš nízká suma, ale dobře. Starosta Břetislav Hrdlička ovšem nyní nově občanům lže v tom, když tvrdí, že město bude doplácet na MHD zdarma „pouze“ do částky jednoho milionu Kč. V televizi pro celý národ totiž zní lépe nižší částka. Statisíce sem – statisíce tam. Uvedené jen dokazuje, že projet MHD zdarma je pouze populistickým a zcela nepřipraveným krokem. Navíc je divné, že MHD je zdarma od roku 2018 a peníze budou městu chybět již od roku 2017. Viz přiložené video. 
  (Zdroje střihového videa: Novoroční projev Břetislava Hrdličky, Česká televize – 4.1.2018, BETTER – proč pořád lžeš?, proslov Břetislava Hrdličky na Valné hromadě Teplárny, 2.6.2016) 


 • 02.01.2018. Novoroční projev starosty Břetislava Hrdličky. Populismus a chlubení se vlastními neúspěchy. Slibuje množství investičních akcí. Za tři roky vládnutí přitom on, jeho Strakonická Veřejnost s extremistickými prvky vládnutí a kolaboranti ve vedení města odsunuli Strakonice mezi nejhorší města ve státě. Ač se ekonomice v České republice dařilo a město hospodařilo s rekordními rozpočty, nové vedení snížilo investiční akce na minimum a v podstatě dodělávalo pouze práce, které připravili jejich předchůdci. Již delší dobu se chlubí činnostmi, které provádí jiní a jejich vrcholnou investicí je tak molo na Podskalí, v jejich provedení předražená a zkažená okružní křižovatka a předražené řešení úprav u školy Povážská ve prospěch jediné obyvatelky, zavánějící navíc korupcí. I podprůměrná vedení měst opravují více chodníků a komunikací než tak činí současné vedení města. Všechno jenom bude. Letos možná mnohé začnou a budou chtít po voličích, aby je to nechali dokončit v dalším volebním období. I v něm by ale pravděpodobně začali slibovat až na konci svého vládnutí. Městská hromadná doprava je zdarma a odpady zlevněny. Jde přitom o nedotažené populistické kroky, kterými radnice sebere občanům peníze třeba na investice, aby je dala na volební sliby Strakonické Veřejnosti. Mimochodem, existuje ve Strakonicích někdo, pro koho jsou v životě nejdůležitější pohřby, stejně jako pro Břetislava Hrdličku? Je skutečně přáním obyvatel Strakonic, aby se v roce 2018 zúčastňovali pohřbů? Právě toto uvedl starosta Hrdlička mezi přáními do nadcházejícího roku. Starosta dále přeje lidem, aby se nepotkali s fanatismem, nenávistí, závistí a neumazali se od špinavých lží (Poznámka: Ve Strakonické televizi 1/2018 mluví starosta Hrdlička podobně). Přitom právě tyto atributy jsou součástí stylu vládnutí lidí ze Strakonické Veřejnosti a znakem jejich kolaborantů z jiných politických uskupení. Kdyby sám starosta se svým věrnými nenechával při svém vládnutí ve Strakonicích za sebou množství nešťastných lidí a kdyby lidem nelhal – jak sám přiznal 2.6.2016 na Valné hromadě Teplárny Strakonice, a.s., žilo by se lidem ve městě mnohem lépe a klidněji.


 • 01.01.2018. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 5.3.2016 v 18:57:55 je 77 642. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.
 • Populisté ze Strakonic zavedli městskou hromadnou dopravu (MHD) zdarma.01.01.2018. Populisté ze Strakonic zavedli městskou hromadnou dopravu (MHD) zdarma. Dobrá myšlenka, pokřivená opět starostou Břetislavem Hrdličkou a jeho věrnými. Část lidí a návštěvníků města takový krok jistě uvítá. Ve skutečnosti ovšem populistické vedení Strakonic pouze rozhazuje cizí peníze, tedy městské. Všude jinde kde zavedli MHD zdarma, počet aut ve městě výrazně neklesl. Zdarma doprava sice smysl má, pokud se ale nezavede jenom populisticky jako ve Strakonicích. Jinde mají třeba podmínku pořídit si čipovou kartu, nedlužit městu, mít ve městě trvalé bydliště atp. Ve skutečnosti totiž MHD nikde zdarma není. Za cestující musí přepravu osob zaplatit město, které tak sebere peníze odjinud. Například z potřebných investic. Proč ale nedělat populistický krok ve volebním roce, když se dá rozhazovat z cizího. Některá města řeší výpadek financí z MHD zdarma pokutami za rychlou jízdu, vyšší daní z nemovitostí atp. Výrazným přínosem se pak MHD zdarma stává jenom tehdy, když je podmínkou mít trvalé bydliště ve městě. Bývá to zajímavým motivem proč si ve městě zřídit trvalý pobyt. Za takové lidi pak město získává více peněz ze státního rozpočtu a z daní. Některé radnice nabízí HMD zdarma například jen v určitých částech města. Ale nikde v České republice, a pravděpodobně ani nikde ve světě, nezavedli MHD zdarma tak hloupě jako ve Strakonicích. A proč mluvíme o populistickém a hloupém kroku? Proto, že MHD zdarma bylo zavedeno bez jakýchkoliv podmínek či dalších kroků, které by byly přínosem pro město. Strakonická radnice navíc vyslala signál do celé republiky a „pozvala“ do města bezdomovce, narkomany, nelegální přistěhovalce a další problémové obyvatele. Tady totiž mohou takoví občané jezdit například v zimě zdarma městem křížem krážem celé hodiny, navíc v teple. Začnou-li jezdit problémoví lidé, MHD nejspíše opustí ti slušní, kteří přesednou do aut. O tématu připravujeme podrobný článek.
 • 27.12.2017. Pomalu ale jistě končí rok oslav 650. výročí od udělení městských práv. V době prázdnin od 25.8.2017 do 27.8.2017 se ve Strakonicích konal třídenní program v rámci zmíněných oslav. Co se ovšem nekonalo, byly sliby ředitele Městského kulturního střediska (MěKS) Františka Christelbauera. Jím slibovaný celoroční program slavností se totiž smrskl na několik málo dnů a další běžně konaný program byl pouze označen jako ten konaný v rámci slavení. Šlo však spíše o uměle organizovaný program v rámci oslav a o to, aby ředitel Christelbauer mohl „šikovně“ převést další městské peníze na provoz MěKS mimo běžný rozpočet. Do doby konání třídenních oslav bylo ve Strakonicích a na dalších místech České republiky mediální ticho po pěšině a stejně tak po zmíněných oslavách. Rovněž na webu města po kliknutí na obrázek oslav se návštěvník dostal většinu měsíců pouze na běžný program konaný během roku. Je vidět, že k ředitelování kulturního střediska jen hlavní kvalifikace v podobě řidičáku skupiny „C“ opravdu nestačí.

Pomalu ale jistě končí rok oslav 650. výročí od udělení městských práv. V době prázdnin od 25.8.2017 do 27.8.2017 se ve Strakonicích konal třídenní program v rámci zmíněných oslav. Co se ovšem nekonalo, byly sliby ředitele Městského kulturního střediska (MěKS) Františka Christelbauera. Jím slibovaný celoroční program slavností se totiž smrskl na několik málo dnů a další běžně konaný program byl pouze označen jako ten konaný v rámci slavení. Šlo však spíše o uměle organizovaný program v rámci oslav a o to, aby ředitel Christelbauer mohl „šikovně“ převést další městské peníze na provoz MěKS mimo běžný rozpočet. Do doby konání třídenních oslav bylo ve Strakonicích a na dalších místech České republiky mediální ticho po pěšině a stejně tak po zmíněných oslavách. Rovněž na webu města po kliknutí na obrázek oslav se návštěvník dostal většinu měsíců pouze na běžný program konaný během roku. Je vidět, že k ředitelování kulturního střediska opravdu jen hlavní kvalifikace v podobě řidičáku skupiny „C“ opravdu nestačí.


 • Když promluví nebo něco napíše strakonický radní Rudolf Oberfalcer, často to stojí za to. Příkladem jsou i jeho vyjádření v internetovém článku zveřejněném v Týdeníku Strakonicko dne 26.12.2017. Zatím pomiňme část jeho slov, která jen dokazují, že pokud bude strakonický pivovar pokračovat pod jeho vedením ve stejném trendu, tak mu hrozí krach. O tom bude samostatný článek na magazínu iStrakonice.cz. Zmíněný trend přitom v tomto případě rozhodně nezachrání pivo v plechovkách, nová pivovarská prodejna či prodej piva v hypermarketech a supermarketech. Dnes se podíváme na Oberfalcerovu nulu, za kterou by měl vrátit svůj inženýrský titul. Jeho vyjádření, že „Zisk meziročně klesl. Očekáváme výsledek kolem nuly. Jestli to bude nula záporná nebo kladná, zatím nevíme.“ Můžeme konstatovat, že uvedené vyjádření může učinit pouze člověk hodně mdlého rozumu. Žák na základní škole by za takový výrok dostal pětku, jelikož nula nemůže být kladná ani záporná. Protože článek na Týdeníku Strakonicko mohou číst i děti, uvedeme Oberfalcerovu neznalost matematiky raději na pravou míru. Nulu považujeme za jednu z nejzákladnějších matematických konstant. Na číselné ose odděluje záporná čísla od kladných, v teorii množin mluvíme o nule jako o prázdné množině. Zatímco Rudolf Oberfalcer nezná význam nuly dodnes, nulu znali například v Pákistánu již ve 3. až 4. století našeho letopočtu. Obdobně ji používali ve stejné době staří Mayové ve své dvacítkové soustavě. V Evropě se pak nula používá od 12. století. V každém případě je nula z matematického hlediska při sčítání neutrální prvek a při násobení absorpční prvek. A jak počítáme s nulou? Například „a + 0 = 0“ a „a x 0 = 0“. Z toho plyne, že v politice jeden Oberfalcer x 0 = 0. Použít můžeme i výraz 00. Výsledkem je v tomto případě číslo 1, tj. v politice jeden Oberfalcer. A odkud pochází v češtině slovo nula? Z latiny nullus, tj. žádný. Synonymy nuly jsou podle slovníku českých synonym „nýmand“, „nic“ a „bezvýznamná osoba“.26.12.2017. Když promluví nebo něco napíše strakonický radní Rudolf Oberfalcer, často to stojí za to. Příkladem jsou i jeho vyjádření v internetovém článku zveřejněném v Týdeníku Strakonicko dne 26.12.2017. Zatím pomiňme část jeho slov, která jen dokazují, že pokud bude strakonický pivovar pokračovat pod jeho vedením ve stejném trendu, tak mu hrozí krach. O tom bude samostatný článek na magazínu iStrakonice.cz. Zmíněný trend přitom v tomto případě rozhodně nezachrání pivo v plechovkách, nová pivovarská prodejna či prodej piva v hypermarketech a supermarketech. Dnes se podíváme na Oberfalcerovu nulu, za kterou by měl vrátit svůj inženýrský titul. Jeho vyjádření, že „Zisk meziročně klesl. Očekáváme výsledek kolem nuly. Jestli to bude nula záporná nebo kladná, zatím nevíme.“ Je možno konstatovat, že uvedené vyjádření může učinit pouze člověk hodně mdlého rozumu. Žák na základní škole by za takový výrok dostal pětku, jelikož nula nemůže být kladná ani záporná. Protože článek na Týdeníku Strakonicko mohou číst i děti, uvedeme Oberfalcerovu neznalost matematiky raději na pravou míru. Nulu považujeme za jednu z nejzákladnějších matematických konstant. Na číselné ose odděluje záporná čísla od kladných, v teorii množin mluvíme o nule jako o prázdné množině. Zatímco Rudolf Oberfalcer nezná význam nuly dodnes, nulu znali například v Pákistánu již ve 3. až 4. století našeho letopočtu. Obdobně ji používali ve stejné době staří Mayové ve své dvacítkové soustavě. V Evropě se pak nula používá od 12. století. V každém případě je nula z matematického hlediska při sčítání neutrální prvek a při násobení absorpční prvek. A jak počítáme s nulou? Například „a + 0 =  0“ a „a x 0 = 0“. Z toho plyne, že v politice jeden Oberfalcer x 0 = 0. Použít můžeme i výraz 00. Výsledkem je v tomto případě číslo 1, tj. v politice jeden Oberfalcer. A odkud pochází v češtině slovo nula? Z latiny nullus, tj. žádný. Synonymy nuly jsou podle slovníku českých synonym slova „nýmand“, „nic“ a „bezvýznamná osoba“.
 • 25.12.2017. O Vánočních svátcích si lidé navzájem přejí hezké prožití svátečních dnů a vše nejlepší v novém roce. Přál jsem také já. Mimo jiné jsem telefonicky pozdravil i Emila Bočka, stíhacího pilota RAF, který za Druhé světové války létal v Anglii na legendárním letounu Spitfire u 310. stíhací perutě. Stejně jako můj příbuzný. Tento skutečný hrdina navštívil dne 12. září 2015 Strakonice. O jeho návštěvě jsme psali v článku „Na detailech záleží, i ve Strakonické televizi“. Co se od té doby změnilo? Pan generál byl v roce 2017 povýšen z brigádního generála na generálmajora a 5.2.2018 oslaví 95. narozeniny. A co Strakonice? Tam dál vede amatérským způsobem Strakonickou televizi František Christelbauer, který je zodpovědný za ignorování návštěvy pana generála Emila Bočka ve Strakonicích. Je větší ostuda Strakonic než zmíněný František Christelbauer? –kj–

O Vánočních svátcích si lidé navzájem přejí hezké prožití svátečních dnů a vše nejlepší v novém roce. Přál jsem také já. Mimo jiné jsem telefonicky pozdravil i Emila Bočka, stíhacího pilota RAF, který za Druhé světové války létal v Anglii na legendárním letounu Spitfire u 310. stíhací perutě. Stejně jako můj příbuzný. Tento skutečný hrdina navštívil dne 12. září 2015 Strakonice. O jeho návštěvě jsme psali v článku „Na detailech záleží, i ve Strakonické televizi“. Co se od té doby změnilo? Pan generál byl v roce 2017 povýšen z brigádního generála na generálmajora a 5.2.2018 oslaví 95. narozeniny. A co Strakonice? Tam dál vede amatérským způsobem Strakonickou televizi František Christelbauer, který je zodpovědný za ignorování návštěvy pana generála Emila Bočka ve Strakonicích. Je větší ostuda Strakonic než zmíněný František Christelbauer? –kj–


 • 11.12.2017. PF 2018.

PF 2018, iStrakonice.cz

PF 2018, iStrakonice.cz


 • 10.12.2017. Počet unikátních návštěv od založení stránek dne 5.3.2016 v 18:57:55 je 74 751. Magazín iStrakonice.cz již dávno překročil hranice města.
 • 14.11.2017. Starosta Strakonic Břetislav Hrdlička potírá demokracii ve městě. Pomocí investigativní žurnalistiky již bylo na stránkách iStrakonice.cz dokázáno že občanům lže, lidsky i profesně likviduje neoprávněně lidi a nyní se dokázalo, že nedemokraticky zasahuje do práv opozičních zastupitelů. Ministerstvo vnitra ČR potvrdilo, že na 20. jednání zastupitelstva města starosta Břetislav Hrdlička nepřiměřeně zasáhl do práv opozičních zastupitelů. Ve své podstatě byl potvrzen další špatný krok tohoto nedemokratického starosty, jehož praktiky se podobají činům prominentů totalitních režimů potírajících demokratické prvky ve společnosti. Stanovisko má celkem 6 stran.

 

   Starosta Strakonic Břetislav Hrdlička potírá demokracii ve městě. Pomocí investigativní žurnalistiky již bylo na stránkách iStrakonice.cz dokázáno, že občanům lže, lidsky i profesně likviduje neoprávněně lidi a nyní se dokázalo, že nedemokraticky zasahuje do práv opozičních zastupitelů. Ministerstvo vnitra ČR potvrdilo, že na 20. jednání zastupitelstva města starosta Břetislav Hrdlička nepřiměřeně zasáhl do práv opozičních zastupitelů. Ve své podstatě byl potvrzen další krok tohoto nedemokratického starosty, jehož praktiky se podobají prominentům totalitních režimů potírajících demokratické prvky ve společnosti. Stanovisko má celkem 6 stran.


 • 04.11.2017. Oficiální tisková zpráva města k odvolání místostarosty. Zastupitelstvo města Strakonice odvolalo z pozice místostarosty Milana Jungvirta pro dlouhotrvající nefunkční komunikaci, podporovanou mezerou v zákoně (starosta dle zákona není nadřízeným místostarosty, kterého úkoluje jen rada či zastupitelstvo). Markéta Bučoková, tisková mluvčí radnice (viz foto).“ (strakonice.eu, 1.11.2017 a strakonicky.denik.cz, 2.11.2017)

  Komentář iStrakonice.cz:
   Tisková zpráva města nahání husí kůži po těle. Podle starosty Hrdličky nemohl sám úkolovat a odvolat místostarostu díky mezeře v zákoně. Diktátor a uzurpátor moci prostřednictvím své tiskové mluvčí promluvil. V demokracii ale úkoluje a jmenuje místostarosty právě zastupitelstvo, což je ochrana demokracie před takovými lidmi, jako je například starosta Břetislav Hrdlička. Jak může Hrdlička hodnotit, co je mezera v zákoně a co úmysl? Může. On totiž zákony vysvětluje podle toho, co se mu právě hodí. Foto: autorka tiskové zprávy Markéta Bučoková

 


 • 02.11.2017. Z webu Strakonické Veřejnosti. Jak někoho „zaříznout“ a ještě navodit dojem, o jak úžasného kamaráda a pracovníka přicházejí...

Odchod Heleny Brejchové z funkce místostarostky (publikováno 19.12.2015): „Během 2.11.2017. Z webu Strakonické Veřejnosti. Jak někoho „zaříznout“ a ještě navodit dojem, o jak úžasného pracovníka přicházejí... Odchod Heleny Brejchové z funkce místostarostky (19.12.2015): „Během svého jednoročního působení v úřadu dokázala svou dobrosrdečností a lidským přístupem vrátit úřadu radnice lidskou tvář, školské a sociální problematice nové impulsy, mnohým lidem především v sociální nouzi dát novou naději. Přeji Helence mnoho zdraví, rodinného štěstí a věřím, že se brzy budeme moci znovu pracovně i lidsky setkávat. Za SV Rudolf Oberfalcer“. Odchod Milana Jungvirta z funkce místostarosty (1.11.2017): „Zároveň tímto chceme veřejně poděkovat Milanu Jungvirtovi za veškerou práci, kterou za tři roky odvedl z pozice místostarosty pro občany Strakonic především v oblasti financí a dotažení některých významných investičních akcí důležitých pro město, za všechny tyto akce jmenujme severní obchvat či úspory v provozu odpadového hospodářství. Milane děkujeme. Zastupitelé za Strakonickou Veřejnost“.svého jednoročního působení v úřadu dokázala svou dobrosrdečností a lidským přístupem vrátit úřadu radnice lidskou tvář, školské a sociální problematice nové impulsy, mnohým lidem především v sociální nouzi dát novou naději. Přeji Helence mnoho zdraví, rodinného štěstí a věřím, že se brzy budeme moci znovu pracovně i  lidsky setkávat. Za SV Rudolf Oberfalcer“.

Odchod Milana Jungvirta z funkce místostarosty (publikováno 1.11.2017): „Zároveň tímto chceme veřejně poděkovat Milanu Jungvirtovi za veškerou práci, kterou za tři roky odvedl z pozice místostarosty pro občany Strakonic především v oblasti financí a dotažení některých významných investičních akcí důležitých pro město, za všechny tyto akce jmenujme severní obchvat či úspory v provozu odpadového hospodářství. Milane děkujeme. Zastupitelé za Strakonickou Veřejnost“.Odchod Milana Jungvirta z funkce místostarosty (publikováno 1.11.2017): „Zároveň tímto chceme veřejně poděkovat Milanu Jungvirtovi za veškerou práci, kterou za tři roky odvedl z pozice místostarosty pro občany Strakonic především v oblasti financí a dotažení některých významných investičních akcí důležitých pro město, za všechny tyto akce jmenujme severní obchvat či úspory v provozu odpadového hospodářství. Milane děkujeme. Zastupitelé za Strakonickou Veřejnost“.


 • 01.11.2017. Útoky proti magazínu iStrakonice.cz. Aktualizováno 2.1.2017. Dne 1.11.2017 jsme zaznamenali další útok na šéfredaktora magazínu iStrakonice.cz. Po vypuštěné chladicí kapalině z auta, proříznuté pneumatice, zasílání spamů do všech jeho emailů, snaze vytvořit proti němu falešný diskreditační web a vyhrožování mu přímo na pracovišti došlo ke snaze poškodit šéfredaktora v práci jenom proto, že se účastnil za občany 20. zastupitelstva města. Byla to žena, která se telefonicky pod falešným jménem snažila navodit dojem, že místo aby on byl v práci, tak jel načerno na zastupitelstvo. Když se to nepovedlo, jelikož čerpal řádnou dovolenou, tak zmíněná alespoň u nadřízeného protestovala, jak mohl dostat v úřední den dovolenou. Nadřízeným byla odkázána na řádně zastupujícího vedoucího, kterému se již ovšem neozvala. Ve skutečnosti se ale podivností kolem šéfredaktora děje více. Je zřejmé, že někomu hodně překáží v realizaci jeho špinavostí. Ilustrace Vladimír Renčín

  Aktualizováno 2.1.2017. Dne 1.11.2017 jsme zaznamenali další útok na šéfredaktora magazínu iStrakonice.cz. Po vypuštěné chladicí kapalině z auta, proříznuté pneumatice, zasílání spamů do všech jeho emailů, snaze vytvořit proti němu falešný diskreditační web a vyhrožování mu přímo na pracovišti došlo ke snaze poškodit šéfredaktora v práci jenom proto, že se účastnil za občany 20. zastupitelstva města. Byla to žena, která se telefonicky pod falešným jménem snažila navodit dojem, že místo aby on byl v práci, tak jel načerno na zastupitelstvo. Když se to nepovedlo, jelikož čerpal řádnou dovolenou, tak zmíněná alespoň u nadřízeného protestovala, jak mohl dostat v úřední den dovolenou. Nadřízeným byla odkázána na řádně zastupujícího vedoucího, kterému se již ovšem neozvala. Ve skutečnosti se ale podivností kolem šéfredaktora děje více. Je zřejmé, že někomu hodně překáží v realizaci jeho špinavostí. Ilustrace Vladimír Renčín

 • Teplárna Strakonice, a.s. je personálně v rozkladu. Nemá generálního ředitele a na mimořádném zastupitelstvu dne 1.11.2017 prozatímní ředitel STARZu Pavel Mareš přiznal, že on je vlastně dvojředitelem a řídí i teplárnu jako generální ředitel. Navíc konstatoval, že teplárna nemá ani obchodního ani finančního ředitele. Tyto dvě ředitelské pozice byly nově podle Mareše sloučeny do jedné a tuto funkci dočasně vykonává rovněž pouze pověřený dvojředitel, a to Josef Eigner. Teplárna tak nemá tři plnohodnotné ředitele z původních čtyř (20. ZM, 1.11.2017, 0:32:05).01.11.2017. Teplárna Strakonice, a.s. je personálně v rozkladu. Nemá generálního ředitele a na  mimořádném zastupitelstvu dne 1.11.2017 ředitel STARZu Pavel Mareš přiznal, že on je vlastně prozatímním dvojředitelem a řídí i teplárnu jako její generální ředitel. Navíc konstatoval, že teplárna nemá stálého ani obchodního ani finančního ředitele. Tyto dvě ředitelské pozice byly nově podle Mareše sloučeny do jedné a tuto funkci dočasně vykonává rovněž pouze pověřený dvojředitel, a to Josef Eigner. Teplárna tak nemá tři plnohodnotné ředitele z původních čtyř (20. ZM, 1.11.2017, 0:32:05). Foto: dvojředitel Pavel Mareš 

 • 31.10.2017. ----- Důležitá informace----- Aktualizováno 1.11.2017. Podle zdroje blízkého vedení města a Strakonické Veřejnosti dojde v brzké době k zásadní změně na strakonické radnici. Na některém příštím zastupitelstvu má být z funkce místostarosty odvolán Milan Jungvirt. V křesle místostarosty ho má nahradit Josef Štrébl. Zároveň má být obnovena funkce druhého místostarosty (jako neuvolněného), do jehož křesla má být nominován Rudolf Oberfalcer. Námi avizované změny byly na 20. zastupitelstvu dne 1.11.2017 provedeny tak, jak jsme avizovali. Mimo nich se novým členem rady města stal Pavel Zach ze Strakonické Veřejnosti. Skandální je skutečnost, že Rudolf Oberfalcer jako neuvolněný místostarosta, který ani nemusí chodit do práce, bude brát měsíčně plat 39 028 Kč. Tedy stejně jako místostarosta, který by měl denně chodit do práce. Navíc ten Rudolf Oberfalcer, který Strakonice zcela zbytečně připravil o desítky milionů Kč. Každé jiné město by ho hnalo. Strakonice mu ale naopak přidají peníze a ještě ho povýší.31.10.2017. ----- Důležitá informace----- Aktualizováno 1.11.2017. Podle zdroje blízkého vedení města a Strakonické Veřejnosti dojde v brzké době k zásadní změně na strakonické radnici. Na některém příštím zastupitelstvu má být z funkce místostarosty odvolán Milan Jungvirt. V křesle místostarosty ho má nahradit Josef Štrébl. Zároveň má být obnovena funkce druhého místostarosty (jako neuvolněného), do jehož křesla má být nominován Rudolf Oberfalcer. Námi avizované změny ----- Důležitá informace----- Aktualizováno 1.11.2017. Podle zdroje blízkého vedení města a Strakonické Veřejnosti dojde v brzké době k zásadní změně na strakonické radnici. Na některém příštím zastupitelstvu má být z funkce místostarosty odvolán Milan Jungvirt. V křesle místostarosty ho má nahradit Josef Štrébl. Zároveň má být obnovena funkce druhého místostarosty (jako neuvolněného), do jehož křesla má být nominován Rudolf Oberfalcer. Námi avizované změny byly na 20. zastupitelstvu dne 1.11.2017 provedeny tak, jak jsme avizovali. Mimo nich se novým členem rady města stal Pavel Zach ze Strakonické Veřejnosti. Skandální je skutečnost, že Rudolf Oberfalcer jako neuvolněný místostarosta, který ani nemusí chodit do práce, bude brát měsíčně plat 39 028 Kč. Tedy stejně jako místostarosta, který by měl denně chodit do práce. Navíc ten Rudolf Oberfalcer, který Strakonice zcela zbytečně připravil o desítky milionů Kč. Každé jiné město by ho hnalo. Strakonice mu ale naopak přidají peníze a ještě ho povýší.byly na 20. zastupitelstvu dne 1.11.2017 provedeny tak, jak jsme informovali. Mimo nich se novým členem rady města stal Pavel Zach ze Strakonické Veřejnosti. Skandální je skutečnost, že Rudolf Oberfalcer jako neuvolněný místostarosta, který ani nemusí chodit do práce, bude brát měsíčně plat 39 028 Kč. Stejně jako místostarosta Štrébl, který by měl denně do práce chodit. Navíc ten Rudolf Oberfalcer, který zcela zbytečně připravil Strakonice o desítky milionů Kč. Každé jiné město by ho hnalo k zodpovědnosti. Strakonice mu ovšem naopak přidají peníze a ještě ho povýší. Zvláštní praxe…
  Foto vlevo Milan Jungvirt, vpravo Rudolf Oberfalcer.

 

----- Důležitá informace----- Podle zdroje blízkého vedení města a Strakonické Veřejnosti dojde v brzké době k zásadní změně na strakonické radnici. Na některém příštím zastupitelstvu má být z funkce místostarosty odvolán Milan Jungvirt. V křesle místostarosty ho má nahradit Josef Štrébl. Zároveň má být obnovena funkce druhého místostarosty (jako neuvolněného), do jehož křesla má být nominován Rudolf Oberfalcer.


 • 24.10.2017. Osm opozičních zastupitelů požadovalo, aby starosta podle zákona svolal zastupitelstvo města k problematice strakonické teplárny. Chtějí na něm projednat nejasnosti týkající se městem ovládané společnosti a problémy, do kterých se pod novým vedením dostala. Starosta Břetislav Hrdlička jim musel vyhovět a zastupitelstvo svolává na středu 1. listopadu 2017. Hned si ovšem pojistil, aby na zastupitelstvo nemohla přijít veřejnost, anebo aby jí bylo přítomno co možná nejméně. Zastupitelstvo totiž svolal netradičně na 13:00 hod., tedy na čas, kdy bude mít jen málokdo z občanů možnost přijít. Co kdyby se totiž lidé dozvěděli, jak to s teplárnou ve skutečnosti je…

 • Bezcharakterní hraniční osobnost s nedostatkem svědomí. Vlastnosti doprovázející i morální psychopatii. Tak by se dal charakterizovat starosta Strakonic Břetislav Hrdlička, pokud se potvrdí informace, které získala redakce magazínu iStrakonice.cz. Podle nich si starosta Hrdlička nově zařídil možnost při zasedání zastupitelstva města vypnout zvukový záznam, kdykoliv se mu zachce. Když se mu například nebude líbit kritické vystoupení opozičního zastupitele. Záznamy se po zastupitelstvu zveřejňují pro občany na webu města. Poprvé měl tuto možnost Hrdlička použít na 19. zasedání zastupitelstva města Strakonice dne 6.9.2017. Takové zasahování do průběhu zastupitelstva znamená další omezení práv občanů a prohloubení cenzury ve Strakonicích.23.10.2017. Bezcharakterní hraniční osobnost s nedostatkem svědomí. Vlastnosti doprovázející i morální psychopatii. Tak by se dal charakterizovat starosta Strakonic Břetislav Hrdlička, pokud se potvrdí informace, které získala redakce magazínu iStrakonice.cz. Podle nich si starosta Hrdlička nově zařídil možnost při zasedání zastupitelstva města vypnout zvukový záznam, kdykoliv se mu zachce. Když se mu například nebude líbit kritické vystoupení opozičního zastupitele. Záznamy se po zastupitelstvu zveřejňují pro občany na webu města. Poprvé měl tuto možnost Hrdlička použít na 19. zasedání zastupitelstva města Strakonice dne 6.9.2017. Takové zasahování do průběhu zastupitelstva znamená další omezení práv občanů a prohloubení cenzury ve Strakonicích.
 • 22.10.2017. Prohra místostarosty Milana Jungvirta. Jeho partnerka a sekretářka radnice Miroslava Havrdová již byla vymazána z telefonního seznamu strakonické radnice. Úplně, v rámci radnice již není nikam zařazena.

Prohra místostarosty Milana Jungvirta. Jeho partnerka a sekretářka radnice Miroslava Havrdová již byla vymazána z telefonního seznamu strakonické radnice. A to úplně, v rámci radnice není nikam zařazena.


 • 22.10.2017. Na facebooku Strakoňáci sdílel uživatel článek Týdeníku Strakonicko o situaci se sekretářkami na radnici. Článek ukazuje na vnitřní rozkol v politickém hnutí Strakonická Veřejnost. Paradoxem je, že se uvedené líbí Rudolfu Oberfalcerovi, politikovi zvolenému právě za Strakonickou Veřejnost.

Oberfalcer sdílí příspěvek na facebooku


5   4   3   2    1

Zpět na úvodní stránku